qeveria

Qeveria cakton fondin 1 mln euro për komunitetet fetare, kur pritet të shpërndahen

Qeveria ka miratuar vendimin për shpërndarjen e mbi 1 milion eurove në dispozicion të komuniteteve fetare në Shqipëri. Shuma prej 113 milionë...

 “Seç ke një mik që fiton tendera qeverie”, Alibeaj-Çanit: Hajde më jep një provë

Gazetari Arian Çani u përball me Enkelejd Alibeajn në “Now me Erla Mëhillin” duke e akuzuar këtë të fundit se një...

Qeveria serbe njofton ashpërsimin e masave për posedimin e armëve

Qeveria e Serbisë ka miratuar masa që kërkojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme që “urgjentisht të përgatisë amendamente për Ligjin...

Kush do e fitojë Bashkinë Tiranë? Ja si përgjigjet ish-deputeti i PD-së

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani tha në një intervistë për Euronews Albania se shpreson që zgjedhjet lokale më 14 maj...

Qeveria miraton rritjen e pagave, Ibrahimaj: Fondet, nga rritja e të ardhurave

Në mbledhjen e kësaj jave, Këshilli i Ministrave miratoi rritjen e pagave për administratën publike. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj tregoi se nga...

Nesho: Opozita është më pro amerikane se qeverisja e Ramës

Nën kryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho tha në një intervistë për Euronews Albania se opozita është më pro amerikane...

Baku kundër basteve online: Në banka do fillojnë thashethemet, “sa la ky bastexhiu”

Gazetari sportiv, Ervin Baku, komentoi në Euronews Albania projektlingjin e qeverisë për hapjen online të basteve sportive. Baku deklaroi se bastet në...

Rikthehen bastet sportive, zbardhet projektligji i qeverisë si do të funksionojnë

Të luash një skedinë në loto sporti do të jetë e lejueshme shumë shpejt. Projektligji është hartuar tashmë dhe në ndryshim...

Tabaku-qeverisë: Sa para janë shpenzuar për rindërtimin, pse s’ka transparencë?

Deputetja e Grupit Parlametar te Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, zhvilloi gjatë seancës plenare këtë të enjte një interpelancë me Ministren e...

Zbardhet VKM, qeveria financon shpenzimet e mjekimit të presidentit Bajram Begaj

Me një vendim të Këshillit të Ministrave është akorduar një shumë prej 6 milionë lekësh të vjetra për mjekimin e presidentit...

Qeveria miraton fondin 240 milionë lekë për ndërmarrjet sociale

Qeveria ka miratuar fondin 240 milionë lekë për periudhën 2023-2025 për të integruar dhe punësuar individët e ndërmarrjeve sociale. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta...

Më pak naftë, më pak taksa; qeveria “humbi” 5.2 mld lekë

Në vitin 2022, Ministria e Financave priste të mblidhte 23.4 miliardë lekë nga taksa e qarkullimit, por arkëtoi 5.2 mld lekë...

Besart Kadia lirohet nga Financat, kalon në Ministrinë e Jashtme. Kush e zëvendëson

Zëvendësministri i Financave dhe Ekonomisë, Besart Kadia, është liruar nga detyra dhe ka marrë një tjetër post në ministrinë për Evropën...

Berisha bën deklaratën e fortë: E gjithë qeveria nën hetim, u kanë përgjuar e-mailet

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi gjatë mocionit me debat për çështjen “McGonigal”, se e gjithë qeveria shqiptare është nën...

“Ja cili është qëllimi i Berishës”, Mediu: Mënyrat për të ndryshuar qeverinë

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu është shprehur se kreu I PD-së Sali Berisha ia ka vendosur qëllim vetes dhe opozitës...

Bie qeveria e Moldavisë, thellohet kriza politike në ish-republikën sovjetike

"Pas një vit e gjysmë në krye të kësaj qeverie ka ardhur koha të njoftoj dorëheqjen time nga ky post, të...