qeverinë

Presidenti i Izraelit ftoi zyrtarisht Netanjahun të formojë qeverinë 

Presidenti izraelit Isaac Herzog ftoi sot zyrtarisht ish-kryeministrin Benjamin Netanyahu për të formuar një qeveri pas zgjedhjeve parlamentare të mbajtura në...

SHBA shqetësime për amnistinë, Escobar: Qeveria shqiptare të dëgjojë sugjerimet

Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, që mbulon politikën amerikane për Ballkanin Perëndimor, në një intervistë për...

Gjylameti: Kush i ka votuar, s’do një opozitë që merret me veten, por me qeverinë

Deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti thotë se mazhoranca bashkëpunon vetëm me opozitën zyrtare në Parlament. Në një intervistë për Euronews Albania,...

1 muaj paraburgim për shtetasin serb të dyshuar për krime lufte në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë do të mbajë në paraburgim një serb të dyshuar për krime e luftës. Më herët, të premten, Policia...

Rusia do të tërhiqet nga Ukraina, thotë kapiteni Meçollari

Putini do të tërhiqet ushtarakisht nga Ukraina, por është ende shpejt, pasi Rusia vazhdon të ketë kapacitete për ta zgjatur luftën...

Bregdeti i investitorëve strategjikë, kush përfiton për të shfrytëzuar tokat?

Pa pasur asnjë lek, as përvojë, por vetëm me një premtim se ke një projekt që kushton 5 milion euro, ti...