Qipro

5 shtete s’njohin pavarësinë e Kosovës, Kurti: S’besoj të jenë kundër anëtarësimit

Spanja, Qipro, Greqia, Rumania dhe Sllovakia, janë pesë shtetet anëtare të Bashkimit Evropian që s’e njohin pavarësinë e Kosovës. Por kryeministri Albin...

Ambasadori i Qipros në Serbi: Nuk e ndryshojmë qëndrimin tonë për Kosovën

Ambasadori qipriot në Serbi, Dimitrios Theophylakto deklaroi se Qipro nuk do të ndryshojë qëndrimin e saj dhe nuk do të njohë...

Qiproja përshëndet vendimin e SHBA-së për heqjen e embargos së armëve 

Qiproja përshëndeti sot heqjen e plotë të embargos së armëve të SHBA-së si një hap që riafirmon marrëdhëniet gjithnjë e më...

Hetimi për lobimin e LSI, SPAK do kërkojë informacione në Qipro

Prokuroria e Posaçme për hetimin e nisur për dosjen e lobimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim do të kërkojnë informacion në...

Vendi me numrin më të lartë të azilkërkuesve në Evropë

Qiproja ka regjistruar raportin më të lartë të azilkërkuesve për herë të parë në shtetet anëtare të BE-së gjatë vitit 2021,...

Presidenti i Qipros infektohet me COVID-19 

Presidenti i Qipros, Nicos Anastasiades është infektuar me COVID-19. Një zyrtar i qeverisë, Marios Pelekanos tha të martën se Anastasiades rezultoi pozitiv...

Greqia dënon retorikën turke për Qipron, Erdogan: Jo bisedime me Mitsotakis-in

Liderët e Greqisë dhe Qipros u takuan të premten, në një kohë kur Ankaraja po përshkallëzon retorikën e ashpër ndaj Athinës...

Kosova e nis me fitore Ligën e Kombeve

Kosova e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Ligën e Kombeve, teksa arriti që të mposhtë kombëtaren e...

Liga e Kombeve, Kosova me mungesa në ndeshjen ndaj Qipros

Kombëtarja e Kosovës është nisur drejt Qipros këtë të mërkurë, në kuadër të ndeshjes së parë për Ligën e Kombeve. Ndeshja do...

Rregullat e reja të peshkimit, debat mes zv. Ministrit dhe peshkatarit

Tre mijë lekë në muaj duhet të paguajë një peshkatar amator, që del për të peshkuar kryesisht për synim çlodhës e...