qirinj

Disa shqiptarë nga Kosova ndezin qirinj për Serbinë

Në shkallët e Teatrit Kombëtar të Kosovës janë ndezur qirinj në nderim të viktimave të vrara në Beograd nga nxënësi 13-vjeçar...

Ditë zie për viktimat e tërmetit, Rama ndez qirinj në ballkonin e Kryeministrisë

Një tërmet tragjik goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës duke shkaktuar mbi 36 mijë viktima dhe mijëra të plagosur. E...

Protesta zhvendoset te Kryeministria, qytetarët ndezin qiri për 7-vjeçaren

Protesta e qytetarëve të cilët ishin mbledhur para godinës së Ministrisë së Brendshme, tanimë është zhvendosur para Kryeministrisë. Qytetarë të shumtë janë...