qsut

Gara për shefat e QSUT, konkurrencë në 10 shërbime, 25 të tjerat vetëm 1 kandidat

Gara për shefat e rinj që do të drejtojnë shërbimet mjekësore në pesë spitalet Universitare në Tiranë në Qendrën Spitalore Nënë...

Gara për shefat e QSUT, aplikimet me dosje nga 12-17 maj

Qendra Spitalore Universitare "Nënë Tereza" do të çelë garën për shefat e rinj të shërbimeve në muajin maj. Burime për Euronews Albania...

QSUT i shtohen 7 shërbime, vijon puna për transferimin e 7 shërbimeve të tjera

7 shërbimet e para janë zhvendosur plotësisht dhe  kanë nisur të funksionojnë në Spitalin e ri Qendror në QSUT. Shërbimi nefrologjisë,...

QSUT, dermatoskopi jashtë funksionit. Mungon aparatura dhe te onkologjiku

Shërbimi i dermatologjisë në QSUT, nuk ka një aparat dermatoskopi, që shërben për kontrollin e nishaneve dhe identifikimin e melanomës në...

Ogerta Manastirliu: Do kemi spital ditor me 60 shtretër

Urgjenca Polivalente e Spitalit Qendror në QSUT do të riorganizohet, në spitalin e ri. Gjatë një takimi me shefat e shërbimeve...

Parkimi i QSUT “han” me porta, qytetarët paguajnë për vendet që nuk janë

Trau i parkimit në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” hapet për këdo, por të gjesh një vend për të parkuar është...

Ambulanca “ngec” në trafikun e QSUT: FSHZH: Projekti i parkimit i bllokuar

Trafiku që krijohet në mjediset e brendshme të QSUT shkakton vështirësi për autoambulancat që sjellin pacientë në gjendje të rëndë. Menaxhimi i parkimit...

Goditja e mjekes nga personi që humbi vëllain, reagon QSUT

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur ditën e mërkurë në spitalin infektiv, ku 5 persona...

Dhunimi i mjekes në QSUT, reagon Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur në spitalin infektiv në QSUT ku 5 persona dhunuan një mjeke...

“Paska qenë burrë i pabesë”- Zbardhen përgjimet e mjekëve: Të varemi në litar

Euronews Albania ka mundur të sigurojë dosjen hetimore të mjekut Nazmi Metaliu dhe teknikut të imazherisë Astrit Masnaku, të cilët janë...

“Ne marrim 125 mijë, por për ty 70 mijë”- Zbardhet dosja e mjekëve të QSUT-së

Euronews Albania ka mundur të sigurojë dosjen hetimore të mjekut Nazmi Metaliu dhe teknikut të imazherisë Astrit Masnaku, të cilët janë...

Gjykata liron dy mjekët e QSUT-së, pezullohen nga detyra

Gjykata ka liruar dy mjekët e QSUT-së, të cilët u arrestuan për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Prokuroria e Tiranës kërkoi burg për...

EMRAT/ Ishin mbajtur 3 muaj nën vëzhgim, kush janë mjekët që merrnin para në QSUT

Një mjek dhe një specialist teknik për bërjen e skanerit janë arrestuar në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza. Euronews Albania ka mundur...

Arrestohen dy mjekë në QSUT, merrnin ryshfet për kryerjen e skanerit

Një mjek dhe një specialist teknik për bërjen e skanerit janë arrestuar në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza. Burime për Euroneës bëjnë...

Hapet laboratori në QSUT, Manastirliu: Analizat për tumoret me standarde evropiane

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu pa nga afër këtë të mërkurë Laboratorin e ri të Shërbimit të Anatomisë...

Xhumari: 5-6 operacione me pacientë zgjuar janë bërë gjithsej në Shqipëri

Shefi i shërbimit të Neurokirurgjisë në QSUT, Artur Xhumari ka folur rreth ndërhyrjes kirurgjikale që u krye në trurin e një...