quint

Krerët e shtetit në Kosovë takojnë ambasadorët e QUINT-it

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it...

Baton Haxhiu: Kurti i ktheu dinjitetin Kosovës për zgjedhjet serbe

Për analistin, Baton Haxhiu qëndrimi i qeverisë së Prishtinës për të mos lejuar votimin e qytetarëve serbë të Kosovës të votojnë...