qytetarë

‘Të ngrohesh me orar’, qytetarët: Jemi si mos më keq, si të kursejmë?

Për qytetarët, kursimi i energjisë është thuajse i pamundur. E vetmja mënyrë, të cilën ata e kanë parë si të arsyeshme...

‘Lumë’ protestuesish në bulevard, vargu deri tek Ministria e Brendshme

Gazetarja e Euronews Albania, Raziela Myslimaj raportoi se protestuesit nisin nga podiumi i vendosur përballë kryeministrisë dhe vazhdojnë deri Ministria e...

Punimet për Sheshin e Flamurit, afati përfundoi në shtator

Afati i punimeve për rikonstruksionin e Sheshit të Flamurit në Vlorë ishte shtatori i këtij viti, por teksa pak ditë na...

Ka qytetarë që nuk dihet si e kanë marrë patentën, thotë Gonxhja

Blendi Gonxhja, drejtor i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor, DPRRTSH, thotë se qëllimi i shtrëngimit të kushteve për...

Likmeta: Ka përkeqësim sa i përket transparencës në sistemin e drejtësisë

Gazetari Besar Likmeta thotë se ka një përkeqësim, sa i takon transparencës së sistemit të drejtësisë në vendin tonë. Në emisionin "Barometri"...

Moska reagon ashpër ndaj vendimit të BE-së për vizat e turistëve rusë

Krerët e diplomacisë së vendeve të BE-së vendosën të pezullojnë marrëveshjen për lehtësimin e vizave për udhëtimin e qytetarëve rusë, gjë...

Bie besimi në ekonomi, qytetarët dhe bizneset pesimistë në muajin korrik

Bizneset dhe qytetarët nuk janë optimistë për situatën ekonomike. Gjendjen e dëshmon Banka e Shqipërisë në anketën e muajin korrik, ku Treguesi...

Berisha: Mbështes kërkesat e qytetarëve në protestën e sotme

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se mbështet kërkesat e qytetarëve në protestën e sotme, që do të zhvillohet për...

Tre ukrainas në Kherson betohen për besnikëri ndaj Rusisë nën portretin e Putin

Tre qytetarë ukrainas në qytetin Kherson, të pushtuar prej pesë muajsh nga forcat ushtarake të Rusisë, janë betuar për besnikëri ndaj...

Thirrja e Metës: Mos prisni vetëm nga unë, merrni përgjegjësitë

Ilir Meta u ka bërë thirrje qytetarëve të marrin përgjegjësitë në mënyrë që të rrëzojnë sistemin. Duke folur nga Pallati i Kongreseve...

‘Bullgarët nuk do të ndalen’, qytetarët në RMV skeptikë për negociatat me BE-në

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut janë skeptikë për ndryshimet pas nisjes së negociatave me Bashkimin Evropian. Shumë prej atyre që intervistoi Euronews...

Qytetarët e Kosovës ankohen për policët, mbi 90 të arrestuar

Mbi 900 ankesa kanë dorëzuar qytetarët në Inspektoratin Policor të Kosovës. Drejtori i këtij institucioni, Kushtrim Hodaj u shpreh se gjatë këtij...

Shoqata e Gjyqtarëve: Harta e re gjyqësore i përgjigjet nevojave të qytetarëve

Shoqata Kombëtare e Gjyqtarëve është shprehur pro hartës së re gjyqësore. Përmes një deklarate, kjo shoqatë ka theksuar se harta e re...

Qytetarët protestojnë para Kryeministrisë për rritjen e çmimeve

Qytetarët të cilët e nisën protestën kundër rritjes së çmimeve në sheshin "Skëndërbej", tanimë kanë mbërritur te sheshi përballë godinës Kryeministrisë. Në...

Greqia heq maskat në ambientet e mbyllura nga 1 qershori

Ministri i Shëndetësisë i Greqisë, Thanos Plevris, ka deklaruar se mbajtja e detyrueshme e maskave në shumicën e vendeve publike do...

Avancimi në Lindje të Ukrainës, qytetarët do vendosin për bashkimin me Rusinë

Një komandant ushtarak ukrainas thotë se suksesi i një kundërofensive është realizuar nga trupat e tij rreth qytetit të Kharkiv dhe tanimë...