qytetarët

Barometri: Cilët janë faktorët që ndikojnë te zgjedhja e kryetarit të bashkisë?

Barometri në Euronews Albania i ka pyetur qytetarët e Tiranës për tiparet mbi të cilat ato bazohen kur zgjedhin kryetari e...

Spahiu: Më 15 maj nuk ikën as Rama, as Berisha, as Meta, por ikën populli

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se një ditë pas zgjedhjeve, më 15 maj populli do të...

A do të merrni pjesë në zgjedhjet e 14 majit? Ja si përgjigjen qytetarët

85.3% e qytetarëve janë përgjigjur se do të marrin pjesë në zgjedhjet e 14 majit dhe 13.5% e qytetarëve të Tiranës...

Matjet e barometrit, Xhaxhiu: Problem kryesor për qytetarët duhet të jetë papunësia

Gazetari Rezar Xhaxhiu tha për “Barometri” në Euronews Albania se ndër problemet më kryesore të qytetarëve renditen kostoja e jetesës apo...

A duhet të përballen në debat kandidatët e Tiranës? Flasin qytetarët

69.6% e kryeqytetasve duan të shohin një debat publik mes kandidatëve dhe 14.6% nuk duan. Qytetarët që duan më së shumti të...

Cilën parti do të votojnë qytetarët në 14 maj

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se për kë parti do të votojnë në 14 maj. 43.9% e...

Për kë do të votojnë qytetarët e Tiranës në 14 maj

Barometri në Euronews Albania ka vënë qytetarët e Tiranës para pyetjes se kë do të votojnë në 14 maj. 42.1% e kryeqytetasve...

Të konsumosh drogë në parqe. Qytetarët në Elbasan të frikësuar: Ka shiringa kudo

Rritja e numrit të përdoruesve të drogës është tashmë një realitet i hidhur në qytetin e Elbasanit. Në qendrën e rehabilitimit në...

Mavros: 4 faktorët që ndikuan në rënien e rëndësisë së zgjedhjeve tek qytetarët

Presidenti i MRB-së, Dimitris Mavros komentoi në emisionin Barometri në Euroneës Albania faktorët që kanë ndikuar në rënien e rëndësisë së...

Bie rëndësia e qytetarëve për zgjedhjet lokale

Qytetarët e Tiranës nuk i konsiderojnë aq të rëndësishme zgjedhjet lokale sa i konsideronin një muaj më parë. Me afrimin e...

Si e vlerësojnë qytetarët e Tiranës PD-në e Berishës

Barometri në Euronews Albania ka pyetur qytetarët e Tiranës se çfarë mendimi kanë për Partinë Demokratike të drejtuar nga Sali Berisha. Sipas...

Qytetarët kundër ngrirjes së çmimeve, vendimi i qeverisë në RMV asnjë efekt 

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vazhduar me politikën e ngrirjen së disa produkteve bazë. Të fundit për të cilat është...

Berisha: Rama në përpëlitjet e fundit! Qytetarët të vendosur të na mbështesin

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti këtë të mërkurë një një takim me deputetët e Partisë Demokratike, pjesë e Rithemelimit. Në fjalën e mbajtur,...

Dita e Verës në Vlorë, qytetarët festojnë me këngë e valle

Nën tingujt e muzikës, rrezeve të ngrohta të diellit, gëzimin e fëmijëve, Dita e Verës është festuar edhe në Vlorë. Në lagjen...

“Na mbyti kinezi” Artizani: E them me shpirt, bleni verore artizanale, jo 20 lekëshe

Edhe pse tashmë Dita e Verës është një festë kombëtare nga jugu në veri, “shtëpinë” e saj e ka në qytetin...

Qytetarët e Tiranës tregojnë sa të rëndësishme janë zgjedhjet lokale

89% e qytetarëve të Tiranës janë në dijeni që në 14 maj votohet për të zgjedhur kryetarin e Bashkisë. 8.9% e...