qytetarja

Qytetarja “përplaset” me Berishën teksa fliste para Kuvendit

Ish-kryeministri Sali Berisha është përballur me një incident teksa fliste me mediat para kryesisë së Kuvendit. Një qytetare i është afruar dhe...

“Rrita çmimin”, qytetarja: 22 vite që vij nga Elbasani të shes ballokume në Tiranë

Dita e Verës është kthyer në traditë për kryeqytetin. 100 aktivitete, të shpërndara në disa zona, kanë mbledhur në qendër të...

Qytetarja rrëfen jetën nën pushtimin rus: Nuk ka vend të sigurt në Ukrainë

Drejtoresha e Institutit Ukrainas për Politikat Ndërkombëtare, Nadija Afanasieva rrëfeu në një intervistë për Euronews Albania jetën që nga fillimi i...