qytetin

Turqia kritika Suedisë pasi refuzoi të ekstradojë një gazetar

Turqia është zemëruar me refuzimin e Suedisë që të ekstradojë një gazetar, të cilin Ankaraja e kërkon në këmbim të ratifikimit...

Downtown në Gostivar, qytetin që theu të shkuarën dhe ndërtoi të ardhmen

Çdo javë në Euronews Albania me Ilnisa Agollin vjen emisioni ‘Downtown’, i cili paraqet një seri udhëtimesh, një cikël emisionesh i...

Vriten dy gra gjatë një sulmi në një shkollë në Suedi

Dy gra rreth të 50-tave humbën jetën pas një sulmi me thikë në një shkollë të mesme në qytetin suedez Malmo. Dyshohet...