raketat

Rusia nis ofensivën nga Deti i Zi, raketat bombardojnë qytetin

Rusia ka nisur ofensivat drejt Ukrainës përmes Detit të Zi. Autoritetet ukrainase bëjnë me dije se të paktën dy civilë u...

Luftanija ruse me raketa hipersonike mbërrin në Detin Norvegjez, mesazhi i Putinit

Një luftanije ruse e armatosur me raketa hipersonike ka zhvilluar këtë të martë stërvitje në Detin Norvegjez. Ministri i Mbrojtjes i vendit...

Biden kundër Zelenskit: Raketat që ranë në Poloni ishin të Ukrainës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, kundërshtoi sot komentin e Presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, se raketat që...

AP: Raketat që ranë në Poloni “u hodhën nga Ukraina”

Agjencia e lajmeve Associated Press citoi tre zyrtarë amerikanë të kenë thënë se një vlerësim paraprak, sugjeron se raketat që goditën...

Biden: Raketat në Poloni mund të mos jenë hedhur nga Rusia

Raketat që vranë dy persona në Poloni, mund të mos jenë hedhur nga Rusia, tha të mërkurën presidenti i Shteteve të...

Ç’ndodhi gjatë krizës së raketave kubane dhe pse po krahasohet me luftën në Ukrainë?

Presidenti amerikan Joe Biden tha dy ditë më parë se lufta e Vladimir Putin në Ukrainë mbart rrezikun më të madh...

HIMARS: Çfarë janë sistemet raketore të teknologjisë së lartë që dërgohen në Ukrainë

Ndërkohë që lufta në Ukrainë vazhdon, Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan të hënën një paketë të re 1 miliard dollarëshe...