rakic

Sveçla: Rakiç me bandat kriminale kanë bllokuar qytetarët në Veri

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka akuzuar Goran Rakiç nga Lista Serbe se në bashkëpunim me bandat...

Rakiç kërkon lirimin e serbëve të arrestuar në Veri

Kreu i Listës Serbe, Goran Rakiç kërkoi lirimin e, siç tha, serbëve të arrestuar “padrejtësisht” në veri të Kosovës. Arrestimi i një...

Rakiç: Vuçiç e ka mbështetjen e plotë të serbëve në Kosovë

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç është shprehur se presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka mbështetjen e plotë të serbëve nga Kosova...

QUINT-i na kërkoi të pranojmë pavarësinë e Kosovës, thotë Rakiç

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç, tha se ambasadorët e shteteve të QUINT-it, gjatë takimit të mbajtur më 15 gusht në...

Krerët serbë të komunave veriore takojnë kreun e KFOR, paralajmërimi i Rakiç

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç dhe kryetarët serbë të komunave veriore të Kosovës, Milan Radojeviç, Zoran Todiç, Srgjan Vuloviç dhe...