rakipi

Ornaldo Rakipi fajëson Bashën për shpalljen non grata të të atit

Deputeti socialist Ornaldo Rakipi tha se babai i tij Aqif Rakipit do të apelojë vendimin e Departmentit të Thesarit që e...

Babai i deputetit të PS non grata, Gjylameti: S’jemi mburojë politike e askujt

Partia Socialiste ka treguar se nuk ka marrë nën mburojë politike asnjë person që ka probleme me drejtësinë. Kështu u përgjigj deputetja...

SHBA vendos sanksione ndaj Aqif Rakipit dhe Ylli Ndroqit

SHBA ka sanksionuar financiarisht dy biznesmenët shqiptarë Aqif Rakipi dhe Ylli Ndroqi. Njoftimi është bërë nga Departamenti i Thesarit në Uashington. “Personat...