raste

120 gra më shumë të dhunuara në Durrës krahasuar me një vit më parë

Në 9 muajt e parë të këtij viti, Durrësi ka regjistruar mbi 120 gra më shumë të dhunuara, krahasuar me të...

150 mijë raste në Shqipëri, mjekja tregon moshat e prekura nga diabeti

Në 14 nëntor, në Ditën Botërore të Diabetit të gjitha komunitetet mjekësore dhe shoqatat e diabetit bashkohen në një zë të...

3 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar me COVID në 24 orë

3 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë tha se...

Dy viktima dhe mbi 1,600 të infektuar me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka deklaruar se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 2 viktima dhe 1,603...

Mbi 18 mijë raste me linë e majmunëve në botë, thotë OBSH-ja

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi se mbi 18 mijë raste me linë e majmunëve janë raportuar deri më tani në...

Tre viktima dhe mbi 1,800 të infektuar me COVID në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 3 viktima dhe 1,853 raste të...

Dy viktima nga COVID, mbetet i lartë numri i të infektuarve

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, në lidhje me situatën epidemiologjike të COVID në Shqipëri. Fatkeqësisht,...

Mbi 1 mijë të infektuar me COVID në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid në Shqipëri. Fatmirësisht,...

Një viktimë dhe 763 raste të reja me COVID në Kosovë

Një person ka humbur jetën në Kosovë gjatë 24 orët e fundit për shkak të infektimit me koronavirus. Nga përditësimi i shifrave,...

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin...

Dy viktima dhe 974 të infektuar nga COVID

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid në Shqipëri. Dy...

Dy viktima nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid në Shqipëri. Dy...

Rreth 4 mijë raste aktive me COVID në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid në Shqipëri. Një...

1 viktimë dhe 550 të infektuar me COVID në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit, në lidhje me situatën epidemiologjike të Covid në Shqipëri. Një...

Rritet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

284 qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën...

Rritet ndjeshëm numri i rasteve me COVID-19 në Shqipëri

Numri i rasteve me COVID-19 ka pësuar një rritje të ndjeshme gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë tha se në...