rastet e reja

MSH publikon bilancin e Covid-19 për 24-orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24-orëve të fundit nuk është shënuar asnjë humbje jete nga Covid-19 në vend,...

Vala kineze e Covidit, BE bie dakord për kryerjen e testit nga udhëtarët kinez

Mbledhja e Komitetit të Sigurisë Shëndetësore të BE -së për koronavirusin përfundoi të martën pasdite. Shumica e shteteve anëtare të Bashkimit...

​Rritet numri i rasteve të reja me COVID në Kosovë

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar 341 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. Fatmirësisht nuk është raportuar asnjë viktimë nga...

7 vdekje dhe 668 raste me COVID në RMV

7 persona kanë vdekur në Maqedoninë e Veriut nga COVID-19. Sipas Institutit të Shëndetit Publik të Maqedonisë së Veriut, gjatë 24 orëve...

5 të vdekur nga COVID në Kosovë

5 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në Kosovë dhe janë regjistruar edhe 411 raste të reja. Rastet e reja dolën pas...

2 vdekje dhe 247 infektime me COVID në Kosovë

Dy persona kanë vdekur si pasojë e coronavitusit dhe 247 janë infektuar me sëmundjen në 24 orët e fundit në Kosovë,...

2 të vdekur dhe 770 raste me COVID-19 në Kosovë

Dy viktima dhe 770 raste të reja të infektimeve me coronavirus janë regjistruar në Kosovë, njofton Ministria e Shëndetësisë. Rastet e reja...

2 të vdekur dhe 787 raste me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë janë regjistruar dy viktima dhe 787 raste të reja me coronavirus, njoftoi  Ministria e Shëndetësisë. Rastet e reja dolën pas...

8 vdekje nga COVID-19 në Kosovë

Tetë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 754 raste të reja me coronavirus, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë së Kosovës. Sipas...

6 vdekje dhe 2,590 raste me COVID-19 në Kosovë

Gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 dhe janë regjistruar 2,590 raste të reja. Rastet pozitive kanë dalë pas testimit...

Dy vdekje dhe mbi 2,200 infektime me COVID në Kosovë

Dy persona kanë humbur jetën dhe 2.243 tjerë janë infektuar me coronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Rastet dolën...