rastet

Mbi 300 raste aktive me COVID në të gjithë vendin

Në të gjithë vendin janë aktualisht mbi 30 raste aktive me COVID-19. Nga këto 2/3 e rasteve janë në Tiranë, ndërsa qarku...

19 ditë pa asnjë humbje jete nga COVID-19

Shqipëria ka aktualisht më pak se 300 raste aktive me COVID-19. Shumica dërrmuese e rasteve janë në Tiranë (190). Gjatë 24 orëve...

Mbi 400 të infektuar me COVID në të gjithë vendin

Në të gjithë Shqipërinë, aktualisht janë rreth 400 raste aktive me COVID-19. Përveç Tiranës, Fierit dhe Vlorës që kanë pjesën dërrmuese të...

Komiteti i Ekspertëve heq ndalimin e grumbullimeve

Komiteti Ekspertëve nisur nga numri i ulët i të shtruarve në spitale me COVId-19 në dy javë e fundit, ka vendosur...

45 raste të reja me COVID-19

45 qytetarë janë konfirmuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga...

3 vdekje dhe 140 raste me COVID në Kosovë

3 persona kanë vdekur në Kosovë dhe janë regjistruar 140 raste të reja me coronavirus. Rastet pozitive dolën pas testimit të 2,060...

4 vdekje dhe 213 infektime me COVID-19

Nga 2,110 testime testime, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 213 persona ndërsa gjatë 24 orëve të fundit ka pasur 4 humbje...

Përmirësohet situata e COVID, më pak se 4 mijë raste aktive

Nga 2,387 testime, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 279 persona ndërsa gjatë 24 orëve të fundit ka pasur 2 humbje jete. Aktualisht...

22 persona të vdekur nga COVID-19 në RMV

22 viktima nga COVID-19 si dhe 1,117 raste të reja janë regjistruar sot në Maqedoninë e Veriut. Sipas njoftimit të Ministrisë së...

6 vdekje nga COVID-19 në Kosovë

Gjashtë persona kanë vdekur në Kosovë si pasojë e coronavirusit dhe janë regjistruar 2,033 raste të reja të infektimeve. Rezultatet dolën pas...

6 vdekje dhe 3,917 raste me COVID-19 në Kosovë

Gjashtë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 3,917 raste të reja me coronavirus, njoftoi Ministria e Shëndetësisë së Kosovës. Rastet e reja...