raundi

Raundi për presidentin më 30 maj, asnjë dakordësi mes mazhorancës dhe opozitës

Mazhoranca vendosi sot në konferencën e Kryetarëve që raundi i tretë për zgjedhjen e presidenti të ri të mbahet më 30...

Digjet raundi i dytë për presidentin, asnjë emër në Kuvend

Në kuvend nuk është dorëzuar asnjë emër për presidentin e ri. Në orën 16:00 ka përfunduar afati i vendosur nga konferenca...

Ermonela Felaj: Modeli i presidentit të mazhorancës dhe opozitës janë njësoj

Përshkrimi i presidentit të ardhshëm nga mazhoranca dhe opozita është krejtësisht i ngjashëm, sipas deputetes së PD-së Ermonela Felaj. “Përshkrimi i presidentit...

Alibeaj: Të zgjedhim një president mbi palët; as nga PS, as nga PD

Kryetari i grupit parlamentar i PD, Enkelejd Alibeaj kërkoi nga mazhoranca që të zgjedhin bashkërisht një president mbi palët, që nuk...

Raundi i parë për zgjedhjen e presidentit të ri brenda 10 majit

Të mërkurën nisin zyrtarisht procedurat për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit. Në orën 12:30, Konferenca e Kryetarëve do të...

Makroni rizgjidhet president i Francës

Emanuel Makron është rizgjedhur president i Francës, pas raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale të dielën. Makroni e siguroi mandatin e dytë...