reagim

Ish-këshilltari i tij dyshohet për vrasjen e gruas, Pacolli: Jam ende i shokuar!

Policia e Kosovës ka arrestuar ditën e sotme Naim Murselin si të dyshuar në rastin e vrasjes së gruas së tij,...

“Futën rrugën në parlament”, Bardhi i përgjigjet Ramës: Ti solle trafikantë e vrasës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Rama i cili tha se opozita përveçse peng...

GJKKO i caktoi masën e sigurisë, reagon për herë të parë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha mbajti mbrëmjen e kësaj të shtune një konference të jashtëzakonshme për media pas dhënies së masës së sigurisë...

Kushtetuesja rrëzon padinë e PD për ndërtimet, reagon Bardhi

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar padinë e opozitës për VKM-në e nxjerrë nga qeveria për konfiskimim e ndërtimeve pa leje. Kryetari i Grupit...

Dhuna në veri të Kosovës, reagon kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në Twitter sa i takon sulmeve në veri të Kosovës ku mbetën të...

Peleshi për situatën në Veri: Dialogu, zgjidhja e vetme për stabilitetin në rajon

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka bërë me dije në faqen e tij zyrtare në Facebook shqetësimin për situatën në veri...

Xhaçka uron shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it: Dënojmë dhunën

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka uruar shërim të shpejtë për ushtarët e KFOR-it që u plagosën pas përplasjes me protestuesit serbë. Sipas...

Komisioni Europian thyen heshtjen për arrestimin dhe burgosjen e Fredi Belerit

Komisioni Europian ka thyer heshtjen për çështjen e arrestimit dhe burgosjes së Fredi Belerit, kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, i akuzuar...

Sarrazin: Dënojmë vendimin e Kosovës dhe dhunën në Veri

I dërguari special i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin deklaroi se ndodhet në Kosovë duke folur me përfaqësues të EULEX-it,...

Kurti për situatën në Veri: Kuptojmë ndërkombëtarët, por po respektojmë Kushtetutën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas zhvillimeve të djeshme në veri të vendit. Ai është shprehur se shkuarja në vendet...

PS fitoi 54 bashki, reagon për herë të parë Jorida Tabaku

Jorida Tabaku ka reaguar pas zgjedhjeve të 14 majit ku Partia Socialiste ka fituar pjesën më të madhe të bashkive. Ajo tha...

Zbardhet vrasja në Shëngjin, Çuçi përgëzon policinë

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas deklaratës së policisë se ka zbardhur vrasjen e Ardian Nikulajt në Shëngjin. Ai përgëzoi...

ILD për Dan Hutrën: Po verifikojmë nëse ka përgjegjësi disiplinore nga magjistratët

Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka reaguar pas 3 vrasjeve që tronditën kryeqytetin këtë të mërkurë, me autor Ramazan (Dan) Hutrën. Përmes...

Xhaçka reagon ndaj deklaratave të ministrit britanik kundër shqiptarëve

Ministria e Jashtme Olta Xhaccka ka dënuar deklaratat e bëra nga ministri britanik për Emigracionin kundër shqiptarëve. Xhaçka i ka cilësuar të...

“U prehsh në paqe”, reagimi i Messit për ndarjen nga jeta të Pele

Lionel Mesi ka reaguar për ndarjen nga jeta të “Mbretit të futbollit”, Pele. 7 herë fituesi i Topit të Artë, ka...

Fatmir Mediu: Në disa raste, Rama është shprehur kundër interesave të Kosovës

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu deklaroi se Shqipëria e ka ngritur zërin e saj për luftën në Ukrainë dhe çështje...