reagimi

Të shtëna dhe gaz lotsjellës në Veri, vjen reagimi i parë nga qeveria e Kosovës

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Bislimi ka deklaruar se kryetarët e komunave të Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit,...

Vdekja e Jani Rustemit pas arrestimit për një tapet, reagon Ulsi Manja

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, u pyet në përfundim të mbledhjes së qeverisë në lidhje me vdekjen e të riut Jani...

Humbja në Tiranë përballë Veliajt, reagon Belind Këlliçi

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi ka reaguar në lidhje humbjen në zgjedhjet lokale përballë kandidatit socialist Erion...

“Bashkë fitojmë” drejt humbjes në Tiranë, vjen reagimi i parë nga Partia e Lirisë

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Endrit Braimllari, ka dhënë një prononcim të shkurtër në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve lokale në...

Mbyllja e procesit të votimit, reagon Ilir Meta: Monizmi mori goditje

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me mbylljen e procesit të votimit për zgjedhjet lokale. Përmes një...

Lënia në burg e Fredi Belerit, reagon Ministria e Jashtme greke

Ministria e Jashtme greke ka reaguar në lidhje me vendimin e gjykatës së Vlorës për të lënë në burg kandidatin për...

Masakra në shkollën në Serbi, reagon kryeministri i Kosovës Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar në lidhje me sulmin e armatosur të ndodhur në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në...

“Homologët do përgjigjen me shpejtësi”- Manja flet për autorët e vrasjes së Nikulaj

Ministri i Dresjtësisë Ulsi Manja, ka reaguar në lidhje me zbardhjen e vrasjes së biznesmenit në Lezhë, Ardian Nikulaj. Gjatë një deklarate...

Ekskluzive/ Vrasja e Shëngjinit, flet afërmja e fisit Lestakaj: U shpreh ngushëllime

Pista e hakmarrjes është një nga pistat që është në duart e hetuesve që po hetojnë vrasjen e biznesmenit në Lezhë,...

Në hasmëri me Ardian Nikulaj, reagojnë për Euronews Elton dhe Klodian Lestakaj

Në emisionin “Review” në Euronews Albania u analizua konflikti 26-vjeçar mes familjeve Nikulaj dhe Lestakaj më qytetin e Lezhës. Në një reagim,...

U raportua se u kap me drogë në aeroport, flet avokati i stilistit të njohur

Ditën e djeshme u raportua lajmi se stilisti i famshëm shqiptar Valdrin Sahiti, u arrestua nga policia turke në Stamboll pasi...

Takimi i Escobar në selinë e PL-së, Meta zbulon çështjet që u diskutuan

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me takimin që ai pati këtë të martë me Zëvendës...

“Serbia, ndihmoi me armë Ukrainën”- Beogradi reagon për dokumentet sekrete amerikane

Dokumentet sekrete të Pentagonit tregojnë se Serbia ka dërguar armë në Ukrainë. Kjo lëvizje mund të jetë dhe hapi i parë...

Shpërthimi në mjetin e kreut të Rithemelimit në Vaun e Dejës, reagon Gazment Bardhi

Sekretari i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me shpërthimin me tritol në automjetin kryetarit të Rithemelimit në Vaun...

“Duhet të gjendet pronari”- Dumani për inceneratorët: Hetimet me intensitet të lartë

Kreu i SPAK Altin Dumani ka mbajtur mëngjesin e kësaj të premteje një takim informal me gazetarët, ku ka folur në...

Masakra në shkollë, Biden: Zemërthyese! Kongresi të ndalojë armët

Presidenti Joe Biden ka bërë sërish thirrje për ndalimin e armëve automatike, pas masakrës së radhës të regjistruar në Shtetet e...