real madrid

Reali ‘mbret’ i Spanjës, galaktikët fitojnë derbin

18 pikë në 6 javë është diçka krejt normale për Realin e Madridit i cili mposhti Atletikon në Wanda Metropolitano në...

Champions League, PSG-Juventus supersfida e ditës, Real Madrid mat forcat në Skoci

Evenimenti më i madh futbollistik në Evropë për klube starton sonte në mbrëmje. Me 32 skuadra në 8 grupe, skuadrat do të...

450 mijë euro bonus, të gjithë lojtarët e Real Madridit do të shpërblehen

Të gjithë lojtarët e Real Madridit do të marrin një çmim neto prej 450 mijë euro secili për të fituar tre...

Ançeloti: Do të tërhiqem nga futbolli pas përfundimit të kontratës me Real Madrid

Trajneri italian i Realit të Madridit, Karlo Ançeloti deklaroi se do të tërhiqet nga trajnimi pas përfundimit të kontratës me madrilenët. Deklaratën,...

‘Është 38 vjeç’, presidenti i Real Madrid kundër rikthimit të Ronaldos

Kristiano Ronaldo po kërkon një klub ku mund të transferohet dhe të luajë në Ligën e Kampionëve, gjë të cilën Mançester...

Real Madrid fiton Superkupën e Evropës, Benzema shkruan historinë

Reali i Madridit është fituesi i Superkupës së Evropës për herë të 5-të në histori, duke barazuar Milanin dhe Barcelonën. Madrilenët e...

Superkupa e Evropës, sonte luhet Real Madrid-Eintraht Frankfurt

Mbrëmjen e kësaj të mërkure do të luhet sfida ndërmjet Realit të Madridit dhe Eintrahtit të Frankfurtit për Superkupën e Evropës. Ndeshja...

UEFA i beson teknologjinë gjysmë-automatike finales së Realit me Eintracht Frankfurt

Teknologjia gjysmë-automatike e pozicionit jashtë loje, do të jetë një risi e cila pritet të implemetohet në superkupën e UEFA-s mes...

“El Clasico” me tensione edhe në SHBA, Barcelona mposht Real Madrid

Real Madrid dhe Barcelona u përballën në një ndeshje miqësore në Las Vegas të Shteteve të  Bashkuara. Edhe pse një miqësore, nuk...

Shefi i policisë në Paris: Finalja e Ligës së Kampionëve ishte një dështim

Shefi i policisë së Parisit, Didier Lallement e ka cilësuar si një dështim, organizimin e finales së Ligës së Kampionëve midis...

Real Madrid forcon mbrojtjen, Rudiger nënshkruan kontratë 4-vjeçare

Mbrojtësi gjerman, Antonio Rudiger është fubollisti më i ri i kampionëve të Europës, Real Madrid. Transferimin në Madrid e ka konfirmuar vetë...

Mesi ‘thumbon’ Real Madrid: Nuk ishte skuadra më e mirë në Ligën e Kampionëve

Futbollisti i Paris Saint Germain, Lionel Mesi ka 'thumbuar' Realin e Madridit, pasi tha gjatë një interviste për Tyc Sports, se...

Liverpul-Real Madrid, sonte në Paris përsëritet finalja e 41 viteve më parë

Sonte në mbrëmje, Liverpul dhe Real Madrid do të përballen në Paris për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve. Një ndeshje emocionuese,...

Mane: Do të flas për të ardhmen time pas finales kundër Real Madrid

Futbollisti i Liverpul, Sadio Mane tha se do të flasë në lidhje me të ardhmen tij, pas finales së Ligës së...

Pas dështimit me Mbapenë, Real Madrid interesohet për futbollistin gjerman

Pasi dështoi të transferojë Kilian Mbapenë, Real Madrid është hedhur në “sulm” për një tjetër mesfushor me tipare sulmuese. Sipas mediave spanjolle,...

Mbape te Real Madrid, zyrtarizimi pas finales së Ligës së Kampionëve

Kilian Mbape do të transferohet te Real Madrid, teksa në qershor të këtij viti i skadon konrata me PSG-në. Sipas “Goal”, zyrtarizimi...