real people

Rrëfimi i pacientit: Kamionit i kam hedhur nga 3000€, shëndetit tim as 100 mijë lekë

I ftuar në emisionin Real People në Euronews Albania ka qenë Mentori, një pacient i cili është diagnostikuar me dy masa...

Mekaniku 8-vjeçar: Riparoj kamionë deri në darkë, më pas mësoj

Enloeni, mekaniku 8-vjeçar që është bërë i famshëm në rrjetet sociale, tregon se si e organizon ditën e tij, që përveçse...

55-vjeçarja: Nuk pendohem që vrava burrin, e kishte shitur vajzën në Greqi

Afërdita Nakoleci ka rrëfyer për emisionin “Real People” në Euronews Albania, historinë e dhimbshme të jetës së saj. Dita nuk pendohet për...

Iraniani që jeton në Shqipëri: Nuk kthehem në Iran, mund të vritem

Edhe pse prindërit e tij emigruan nga Irani në Shqipëri, Naimi nuk ka shkuar dot kurrë në vendin e tij të...

Ka shkruar dy libra, habit ish-mësuesja: Duhet të ketë ambient të bukur tualeti

Violeta është një grua nga Tirana, e cila ka ushtruar profesionin e mësueses dhe sot jeton në një kabinë eletrike, me...

‘Dikur i mbushur me tela’, Violeta: Jetoj në kabinë elektrike, 23 metra katrorë

Violeta është një grua nga Tirana, e cila ka ushtruar profesionin e mësueses dhe sot jeton në një kabinë elektrike, me...

Kardinali Ernest Simoni Troshani: S’kam bërë asnjë mrekulli, ato i bën Krishti

Kardinali Ernest Simoni Troshani thotë se nuk ka bërë ndonjë mrekulli, pasi sipas tij, mrekullitë i bën vetëm Zoti. Në emisionin "Real...

Rrëfimi i Kardinalit Ernest Simoni Troshani: Ekzorcizmin e parë e kam bërë në 1956-n

Kardinali Ernest Simoni Troshani thotë se ekzorcizmin e parë e kreu në vitin 1956, 66 vite më parë. Në emisionin "Real People"...

Nga i vjen e keqja shqiptarëve? Flet Kardinali Ernest Simoni Troshani

Kardinali Ernest Simoni Troshani thotë se shqiptarët duhet t'i kuptojnë ligjet e Zotit dhe të kenëd ashuri për njëri-tjetrin. Në emisionin "Real...

Dy mamatë e dashuruara: Edukatoret sillen mrekullisht me ne dhe vajzat tona

Eda dhe Alba, janë një çift lesbikesh që vendosën të bëhen nëna të dy vajzave për të plotësuar famlijen e tyre. Në...

‘Kush është burri nga ju’, Alba flet për pyetjet që i bëjnë për lidhjen me Edën

Eda dhe Alba, janë një çift lesbikesh që vendosën të bëhen nëna të dy vajzave për të plotësuar famlijen e tyre. Në...

‘Mezi prisja mësuesen e anglishtes’, Eda rrëfen kur nisën pëlqimet e para për vajzat

Eda dhe Alba, janë një çift lesbikesh që vendosën të bëhen nëna të dy vajzave për të plotësuar famlijen e tyre. Në...

Fotografi 80-vjeçar rrëfen se kë preferon mes Dua Lipës, Rita Orës dhe Elvana Gjatës

Fotografi 80-vjeçar, Dan Biçaku ishte në sheshin "Skënderbej" më 28 nëntor, kur Dua Lipa do të zhvillonte koncert për 110-vjetorin e...

‘Jam gojëmbël’, fotografi 80-vjeçar tregon si e mposht konkurrencën në kryeqytet

Dan Biçaku është një fotograf, i cili edhe pse në moshën 80-vjeçare, e ushtron ende këtë profesion në rrugët e kryeqytetit. Në...

Zjarrfikësi “veteran” për “Real People”: Ka të rinj që duan ta ushtrojnë profesionin

Zjarrfikësi Saki Shehi thotë se ka të rinj të cilët duan që ta ushtrojnë këtë profesion. Për emisionin "Real People" në Euronews...

Zjarrfikësi që ka shpëtuar mbi 1000 jetë: Kam qendruar edhe larg familjes

Saki Shehi, një zjarrfikës, i cili e ushtron këtë profesion prej 39 vitesh dhe ka shpëtuar mbi 1000 jetë njerëzish, tregoi...