regjistrim

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” regjistrohet në zgjedhjet e Kukësit

Sot, Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve shqyrtoi kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, për regjistrimin si subjekt zgjedhor në zgjedhjet e pjesshme për...

Një milion makina të reja në vendet e BE-së në qershor, 17.8% më shumë se vjet

Një milion makina të reja, konkretisht 1.045.072 automjete janë regjistruar në vendet e BE-së në qershor, që është 17.8 për qind...

2 raunde për regjistrimin në universitet, viti nis më 2 tetor 2023

Regjistrimet në universitete këtë vit do të jenë me dy raunde dhe jo 3 siç ishte në vitin e shkuar. Ministrja...

Kolegji Zgjedhor regjistron kandidatin e Nismës Thurje në Dropull

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të regjistrojë kandidatin e Nismës Thurje në Dropull, Kosta Garo. Padia e ngritur nga kryetari i Nismës Thirje,...

“Dritë jeshile Berishës”, avokati: Do të pezullohet regjistrimi i PD-së me Alibeajn

Përfaqësuesi ligjor i grupimit të Sali Berishës, Franc Nuri tha në një intervistë për Euronews Albania se kanë kundërshtuar regjistrimin të...

Avokati: Alibeaj s’donte të regjistrohej, po shkojmë drejt një 6 marsi të dytë

Avokati Përparim Çaça thotë se Enkelejd Alibeaj nuk donte të regjistrohej në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews...

“Absurdi më i madh”, Pampuri: Vendimi i Celibashit për PD, i paprecedent në 32 vite

Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri e konsideron absurde dhe të paprecedent, vendimin e Komisionerit Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi, i...

Celibashi: Basha rezulton kreu i PD, por nuk ka firmosur deklaratën për regjistrim

Komisioneri Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi deklaroi se ligjërisht, kryetari i Partisë Demokratike rezulton Lulzim Basha. Gjatë mbledhjes së KQZ-së, Celibashi u...

Regjistrimi i PD | Sefa-Celibashit: Dy kërkesat të shqyrtohen të ndara

Përfaqëuesi ligjor i Enkelejd ALibeajt në Partinë Demokratike, Indrit Sefa i ka kërkuar Komisionerit Shtetëror për Zgjedhjet, Ilirjan Celibashi, që dy...

KQZ “rrëzon” Berishën, i jep 48 orë kohë Bashës për regjistrimin e PD në zgjedhje

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se në bazë të dokumentacioneve që i janë paraqitur, të drejtën për regjistrimin e...

Zgjedhjet e 14 majit, KQZ shqyrton nesër kërkesën për regjistrim të PS, PD dhe PL

Kërkesat për regjistrim në zgjedhjet lokale të tre partive kryesore në vend, Partisë Socialiste, Partisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë, do...

Zgjedhjet e 14 majit, Lëvizja Bashkë rrezikon të mos regjistrohet si parti politike

Lëvizja Bashkë pretendon se po pengohet për t'u regjistruar në gjykatë si subjekt politik për zgjedhjet e 14 majit. Sekretarja Organizative e...

Censi në shtator | 8000 individë do kryejnë regjistrimin e popullsisë dhe banesave

Pas 3 viteve nga afati i përcaktuar, regjistrimi i popullsisë dhe banesave ka një datë. CENSI do të nisë në 18...

Artan Lame tregon zonat në jug ku ka përfunduar regjistrimi fillestar për pronat

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame deklaroi se ka përfunduar regjistrimi fillestar për pronat në disa zona...

Regjistrimet në universitete, degët më të preferuara dhe që rrezikojnë të mbyllen

Raundi i dytë i regjistrimeve në universitetet në vend ka përfunduar. Në universitetin "Luigj Gurakuqi" në Shkodër, deri më tani janë regjistruar...

Regjistrimi i popullsisë në Serbi, Berisha: Vuçiç, projekt për dëbimin e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ka bërë thirrje shqiptarëve në Serbi, që të marrin pjesë në procesin e regjistrimit...