regjistrimi

Nis regjistrimi i popullsisë në Mal të Zi, rreziku nga gjuha serbe

Në Mal të Zi këtë të diel nisi regjistrimi i popullsisë, pas shtyrjes disa herë të datës së parashikuar, pas kërkesës...

Shtyhet regjistrimi i popullsisë në Kosovë, zbardhen arsyet

Qeveria e Kosovës e ka shtyrë përsëri edhe për disa muaj procesin e regjistrimit të popullsisë, që tani parashihet të fillojë...

Regjistrimi i popullsisë në Mal të Zi, Gegaj: Si po ndërhyn Serbia

Deputeti i Partisë Demokratike të Socialistëve, Nikollë Gegaj tha në një intervistë për Euronews Albania se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç...

Në 7 bashkitë e Gjirokastrës, 177 anketues pjesë e “cens 2023”

Ditën e hënë 177 anketues në Qarkun e Gjirokastrës do të nisin procesin e “Cens 2023” duke trokitur në çdo familje...

Regjistrimi në universitete, Kule: 43% e maturantëve kanë aplikuar te “Ekonomiku”

Universitetet publike dhe private do të nisin nga kjo e martë regjistrimin e studentëve që janë shpallur fitues. Regjistrimet do të jenë...

Regjistrimi i popullsisë nis në 18 shtator, zgjat 6 javë dhe kushton 16.9 mln euro.

Censi, ose i njohur ndryshe si regjistrimii popullsisë dhe banesave do të nisë më 18 shtator të këtij viti dhe do...

KZAZ Sarandë tentativë për të bllokuar kandidatin e pavarur Gjergji Mërkuri

Kandidati i Pavarur për Bashkinë Sarandë, Gjergj Mërkuri ka denoncuar atë që ai e quan një përpjekje për të mos e...

Kush do përfaqësojë PD-në në zgjedhje? KAS jep vendimin për ankimimin e Berishës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e bërë nga përfqësuesit ligjor të ish-kryeministri Berisha, për të pezulluar...

Celibashi regjistron Partinë Demokratike në zgjedhjet e 14 majit

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi ka regjistruar Partinë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn në zgjedhjet e 14 majit. Celibashi tha se vendimi...

Alibeaj firmos deklaratën solemne, PD gati të regjistrohet në zgjedhje (Dokumenti)

Enkelejd Alibeaj, në cilësinë e kryetarit të komanduar të Partisë Demokratike ka firmosur deklaratën solemne për regjistrimin e PD-së në zgjedhje. Dokumentacioni...

KAS vendosi hyrjen e PD-së në zgjedhjet loakle, reagon Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demorkatike Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me vendimin e KAS për të regjistruar në zgjedhje...

KAS merr vendimin për PD-në, rrëzohet Berisha. Në zgjedhje regjistrohet Alibeaj

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve, në KQZ ka marrë vendimin që në zgjedhjet lokale të 14 majit, të regjistrohet Partia Demokratike,...

PD jashtë zgjedhjeve lokale, Bardhi: U shkel rëndë ligji! Ja çfarë do të bëjmë

Sekretari i Përgjithshëm në Partinë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar pas vendimit të kryekomisionerit Celibashi për mosregjistrimin e PD-së në zgjedhje. Përmes...

KAS rrëzon kërkesën e Lëvizjes Bashkë për regjistrimin në zgjedhje

KAS vendosi rrëzimin e kërkesës ankimore të Partisë Lëvizja Bashkë për regjistrimin në zgjedhjet lokale të 14 majit. Komisioni i Ankesave dhe...

Bardhi-Celibashit: Ke detyrim ligjor të shprehesh menjëherë për kërkesën e PD-së

Sekretari i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar në lidhje me regjistrimin e PD-së në zgjedhje. Bardhi theksoi se kryekomisioneri Celibashi ka...

“Bashës i mbaron afati në mesnatë”- Celibashi: Ja kur do marrim vendimin për PD-në

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi, mbajti këtë të shtunë një konferencë për media, ku foli dhe në lidhje...