rekomandim

Mjeku: Reduktoni kripën 5 gramë në ditë, shpëtoni nga sëmundjet

Mjeku Alban Ylli tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se reduktimi i kripës me 5 gramë...

KQZ rekomandon tre ndryshime në Kodin Zgjedhor

Në pritje të nisjes së punës nga Komisioni i Posaçëm për Reformën Zgjedhore për të bërë ndryshimet e nevojshme në Kodin...

KE: Shënkolli, burg i përkohshëm për të dënuarit me probleme mendore

Në nëntor, qeveria vendosi të mbyllë burgun e Zaharisë ku vuanin dënimin të burgosurit me problem mendore. Të gjithë u trasferuan...

Rekomandohet heqja e masave kundër COVID-it në Maqedoninë e Veriut

Komisioni i Sëmundjeve Infektive në Maqedoninë e Veriut rekomandoi heqjen e të gjitha masave kufizuese për përballjen me Covid-19. Në mbledhjen e...

45 raste të reja me COVID-19

45 qytetarë janë konfirmuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga...

1 i vdekur dhe 22 raste të reja me COVID-19

22 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa një person ka humbur jetën nga...

Bie numri i vdekjeve nga COVID-19

76 qytetarë janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa nuk është shënuar asnjë vdekje nga...

1 viktimë dhe 40 raste të reja me COVID

Një person ka humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 40 raste të reja...

7 të vdekur, 361 raste të reja me COVID-19

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa janë konfirmuar 361 infektime të reja...