rekursi

I akuzuar për trafik droge, ish-truproja e Tahirit rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-truproja i Sajmir Tahirit, Hekuran Marku, bën rekurs në Gjykatën e Lartë për dënimin me 13 vite burg nga dy shkallët...

Suel Çela nuk pajtohet me masën e sigurisë, rekurs nga arratia në Gjykatën e Lartë

Pasi gjykatat e posaçme, ajo e shkallës së parë dhe e apelit i refuzuan ndryshimin e masë së sigurisë arrest me...

Arben Ahmetaj rekurs në Gjykatën e Lartë për kontrollin e vilës së partneres

Arben Ahmetaj rekurs në Gjykatën e Lartë për kontrollin e vilës së bashkëjetueses nga SPAK. Kjo lëvizje vjen nga deputeti i Partisë...

Edhe pse i zhdukur, Gjykata e Lartë merr vendimin për Ervis Martinajn

Gjykata e Lartë ka rrëzuar këtë të enjte rekursin e bërë nga i shumëkërkuari Ervis Martinaj në lidhje me ngjarjen e...

I zhdukur prej 7 muajsh, por Gjykata e Lartë shqyrton rekursin e Vis Martinaj

Ndërkohë që prej 7 muajsh Ervis Martinaj rezulton i zhdukur dhe njëkohësisht i shumëkërkuar i SPAK, gjykata e lartë do të...