renditje

UEFA publikon renditjen për klubet evropiane, kryeson Manchester City

UEFA ka publikuar renditjen e re të klubeve evropiane, ku në krye të saj është skuadra angleze e Manchester City-t. Në vend...

FIFA publikon renditjen e kombëtareve | Brazili në krye, Maroku ngjitet me 11 vende

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve, e cila do të jetë dhe e fundit për vitin 2022. Brazili qëndron në krye...

Rektori Hoxha: UT bën pjesë te 4% e universiteteve më të mira në botë

Rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha ka komentuar studimin e “Ranking web of Universities”, ku Shqipëria renditet e 3,786-ta nga...

Përditësimi i UEFA-s, kampionati shqiptar renditet në vendin e 43-të

Institucioni më i lartë i futbollit europian (UEFA) ka kryer përditësimet e fundit për renditjen e kampionateve në Europë. Kampionati shqiptar...