renia

Rënia e euros zvogëlon ndjeshëm eksportet, tkurrja më e fortë që nga pandemia

Tregtia e jashtme e mallrave po tkurret. Të dhënat tregojnë se eksportet vijuan rënien edhe në muajin gusht, duke sjellë më...

Euro bie sërish, me sa këmbehet monedha evropiane

Sipas të dhënave zyrtare nga Banka e Shqipërisë, Euro këmbetet sot me 107.9 lekë. Megjithëse shënoi rritje javën e kaluar, tashmë...

Spektakël i yjeve në qiell, BBC sjell pamjet nga Shqipëria. Momenti kur bie meteori

Shiu vjetor i meteorëve Perseid ka ndriçuar qiejt anembanë botës për kënaqësinë e atyre që shpresojnë të kapin momentin e një...

Përse po bie euro dhe dollari? Ministrja e Financave tregon arsyet

Rritja e turizmit dhe eksportet kanë çuar në forcimin e lekut ndaj euros. Ky është konstatimi që vjen nga ministria e...

Çfarë po ndodh me euron? Monedha evropiane në pikiatë, kap rekordin historik

Monedha Europiane po bie në rënie të lirë, duke u këmbyer këtë të premte 108.4 lekë, në kursin e Bankës së Shqipërisë....

Rënia e euros para zgjedhjeve, ish-ministrja Anila Denaj shpjegon arsyet

Ish-ministrja e Financave, Anila Denaj tha në një intervistë për Euronews Albania se rënia e euros gjatë fushatës elektorale nuk lidhet...

Çfarë po ndodh me euron? Monedha evropiane bie në nivele rekord

Kursi i këmbimit të euros po vazhdon të shkojë në rënie të lirë, duke zbritur në 110.7 lekë. Krahasuar me majin...

Rënia e flokëve, pse “kaçurrelsit” janë më të rrezikuar

Rënia e flokëve është një nga shqetësimet më të mëdha për çdo njeri. Ndonëse ka edhe meshkuj që zgjedhin vetë të...

Rënia e pëlqyeshmërisë për PS në prill, Deda: Zhgënjim nga premtimet elektorale

Gazetari Everest Deda komentoi gjetjet e Barometrit në Euronews Albania lidhur me pëlqyeshmërinë për partitë politike dhe liderët në 3 muajt...

Bie qyteti ‘kyç’ në Ukrainë? Mercenarët e Wagner shpallin fitoren

Kreu i kompanisë së mercenarëve “Wagner” ka deklaruar se ka ngritur flamurin rus në bashkinë e qytetit të Bakhmutit, në Ukrainë. Në...

Dështimi i bankave dhe rritja e çmimeve, bie mbështetja ndaj Biden

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit...

E trishtë/ Punëtori shqiptar bie nga skela në asfalt, ndërron jetë në vendngjarje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë fundjavës në Greqi, ku një 55-vjeçar shqiptar ka rënë nga lartësia e pallatit ku...

Bie çmimi i naftës, me sa do të tregtohen karburantet

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish çmimet e tregtimit të karburantëve në vend. Pas rritjes që pësoi çmimi i naftës dhe...

Euro në rënie të lirë, arrin në nivelet më të ulëta në raport me lekun

Kursi i këmbimit të euros po bie në rënie të lirë, duke arritur poshtë kufirit të 115 lekëve. Luhatjet në këtë...

Rrethimi i familjes Jashari, bashkëluftëtari tregon për këngën që ju jepte forcë

Ragip Jashari, që luftoi krah Ademit e Hamzës, në vitin 2021 pati rrëfyer ekskluzivisht për Klan Kosovën, momentin e parë kur...

Ulet çmimi i naftës, me sa do të tregtohen karburantet në vend

Bordi i Transparencës ka ndryshuar sërish çmimet e tregtimit të karburantëve në vend. Pas rritjes që pësuan ditën e djeshme çmimi...