reperi

Ndërron jetë reperi i njohur amerikan

CNN shkruan se Jolicoeur, i cili ishte një nga anëtarët themelues të treshes së repit De La Soul, ndërroi jetë si...

Kush është Toomaj Salehi, reperi iranian që përballet me dënimin me vdekje?

Reperi iranian Toomaj Salehi është akuzuar për "korrupsion" dhe mund të përballet me dënimin me vdekje. Muzikanti disident 31-vjeçar, i cili ka...

Reperi i njohur gjendet i vdekur në moshën 34-vjeçare

Reperi i njohur Aaron Carter, 34 vjeç u gjet i vdekur në vaskën e shtëpisë së tij në Lancaster, në shtetin...

Vritet me armë zjarri reperi i njohur

Reperi Takeoff, i cili ishte pjesë e trios së njohur hip-hop Migos, ka vdekur pasi u qëllua me armë zjarri në...