revolucion

“Jemi në një revolucion”, Berisha: Do bëjmë gjithçka që ta largojmë Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se vendi është në një revolucion që nuk mund të ndalet. Gjatë një bashkëbisedimi në...

“Revolucioni”, Spahiu: S’do ulin njerëzit qepenat që të vijë Berisha në pushtet

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se njerëzit s’mund të ulin qepenat që të vijë Berisha në...

Berisha: Jemi në një revolucion, Rama është i interesuar për dhunë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se aksioni opozitar është shndërruar tashmë në një revolucion. Gjatë fjalës së tij në selinë...

Bie mbështetja për ‘revolucionin’, shumë pak parti aleate po përkrahin Berishën

Këtë të enjte Sali Berisha doli sërish në protestë para Kuvendit. Si vijim i revolucionit, kryedemokrati i thirri sërish mbështetësit në...

Strazimiri: Rama do largohet nga presioni i popullit, duhet revolucion

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri thotë se kryeministri  Edi  Rama do të largohet nga presioni popullor, pasi sipas tij, nuk...

Berisha për 3 marsin: Regjimi s’ikën me votë, të përgatitemi për mosbindje civile

Protestat e shkurtit dhe përgatitjet për tubimin e 3 marsit, për Sali Berishën janë fillimi i mbarë i revolucionit për të...

Arian Çani: Nuk besoj te revolucioni i Berishës, njerëzit duhet të ishin në rrugë

Gazetari Arian Çani thotë se revolucioni nuk mund të kryhet, nëse thirrja për realizmin e saj vjen nga një parti politike. Në...

Berisha: Nuk është revolucioni i PD-së, por i shqiptarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha mbajti fjalën e tij para Kuvendit të Shqipërisë, ndërsa brenda institucionit po zhvillohej një seancë...

Ekspertja e arsimit: Na duhet një revolucion, jo vendime që hidhen si tullumbace

Irsa Ruçi, eksperte e arsimit tha në një intervistë në Euronews Albania se sistemi arsimore në Shqipëri ka dështuar dhe ka...

Revolucion alternativ apo revolucion alternativash?

“Ekziston një botë e tërë përtej cigareve klasike”, thotë Matthias Botler, një nga drejtuesit e departamentit të manaxhimit të produkteve të...

‘Faza e dytë e revolucionit’, Berisha: Jemi për të gjitha format e protestave

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kjo forcë politike është për të gjitha format e protestave dhe për mosbindjen...

Arben Ristani zbërthen Berishën: Pse i duhet revolucioni

Ish-deputeti demokrat Arben Ristani thotë se mënyra e vetme për të rrëzuar qeverinë është revolucioni. Në emisionin Now në Euronews Albania, Ristani...

Moment historik – a po vjen fundi i regjimit të Iranit?

A po vjen fundi i regjimit të Iranit dhe liderit Ayatollah Khomeini? Thirrjet në rrugët e Iranit nuk janë më për 'reformë'...

Meta nis aksionin politik me kritika ndaj LSI: Nga sot do punojmë në 3 drejtime

Revolucioni antikorrupsion do të jetë diviza e parë e Partisë së Lirisë. Kështu u shpreh kryetari i saj Ilir Meta, i...

Berisha: Vetëm një revolucion e rrëzon pushtetin monist të Edi Ramës

Në një vend ku është vendosur monizmi i plotë dhe të gjitha pushtetet  janë në duar të një partie, vetëm një...