revolucioni

Berisha ngre tonet në protestë: Qëllimi i revolucionit është përmbysja e monizmit

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha atakoi në fjalën e mbajtur gjatë protestës së opozitës qeverinë Rama. Berisha tha se kryeministri...

Rama për revolucionin: Kali në protestë, e vetmja qenie që meriton respekt

Para se të largohej përfundimisht nga seanca maratonë e Kuvendit, kryeministri Rama nuk e kurseu dhe një ironi të fundit. Ai kujtoi...

“S’u del as familja”- Spahiu: Turma e Berishës do shkonte deri në Kinostudio nëse…

Juristi Kreshnik Spahiu analizoi në studion e Euronews Albania lëvizjet politike të kreut të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Duke bëri disa kalkulime...

Endri Shabani: Revolucioni i Berishës, vazhdim i leksikut të Enver Hoxhës

Endri Shabani, kryetar i nismës Thurje tha në një intervistë për Euroneës Albania se kuptimi i fjalës revolucion po keqpërdoret nga...

Ironizon Bushati: Revolucioni i Shën Valentinit të Berishës është një farsë

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushatin në një intervistë për Euronews Albania e cilësoi farsë politike revolucionin e shpallur nga kreu...

Muça: Pse Berisha ka frikë të bëjë revolucionin që përmend

Analisti Flogert Muça komentoi në studion e Euronews Albania, protestën e thirrur këtë të shtunë nga kreu i Partisë Demokratike Sali...