rexhep tajip erdogan

Suedia dhe Finlanda reagojnë pas deklaratës së Erdogan për vendosjen e vetos

Suedia dhe Finlanda kanë reaguar pas deklaratës së presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan i cili tha të premten se mund të...

Zelenski bisedë telefonike me Erdoganin, diskutojnë për Mariupolin

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski tha se këtë të dielë ka pasur një bisedë telefonike me homologun turk, Rexhep Tajip Erdogan. Zelenski...