rexhep tajip erdogan

Kurti bisedë telefonike me Erdogan, ja për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti zhvilloi këtë të shtunë një bisedë telefonike me Presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Në emër të...

Tërmeti, Erdogan: Do të nisim ndërtimin e 30 mijë shtëpive në fillim të Marsit

Presidenti turk, Erdogan është shprehur se së shpejti do të nisë ndërtimi i 30 mijë shtëpive të para për të prekurit...

Tërmeti në Turqi | Erdogan: Mbi 8 mijë persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se më shumë se 8 mijë persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat e ndërtesave...

Erdogan do të vizitojë sot qytete të tjera të goditura nga tërmeti

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të vizitojë të enjten edhe tre zona të tjera që u dëmtuan nga tërmeti shkatërrues...

Erdogan do të vizitojë zonat e goditura nga tërmeti

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të vizitojë zonat e prekura nga tërmeti i fuqishëm i së hënës, raportojnë mediat shtetërore...

Tërmeti gjunjëzoi Turqinë, Erdogan tregon masat e emergjencës: Të shpëtojmë njerëzit

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan në një deklaratë për mediat bëri me dije se kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në 10 provinca...

Tërmeti tragjik në Turqi, flet presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka folur për situatën kritike që ka përfshirë...

Erdogan: Turqia mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe BE

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan shpreson se procesi i dialogut të Kosovës me Serbinë të përfundojë duke siguruar paqe të...

Kurti në Stamboll, ja çfarë diskutoi me Erdoganin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar në Stamboll me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan. Kurti ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen e...

Erdogan: Suedia dhe Finlanda duhet të ekstradojnë 130 terroristë në Ankara

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se Suedia dhe Finlanda duhet të deportojnë ose ekstradojnë 130 terroristë në Ankara përpara se...

Erdogan: Po vazhdojmë përpjekjet për të zbutur tensionet mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se Turqia vazhdon përpjekjet e saj për të zbutur tensionet mes Kosovës dhe Serbisë. Erdogan, pas...

Turqia propozon Erdoganin për Çmimin Nobel për Paqen

Kryetari i Parlamentit turk, Mustafa Sentop, ka njoftuar se ka nominuar presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan për Çmimin Nobel për Paqe...

‘Mund të godasë Athinën’, Erdogan: Greqia e frikësuar nga raketa turke, Typhoon

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan tha se testi i fundit i një rakete balistike turke e ka frikësuar Athinën. Erdogan u...

Erdogan të dielën takim me Putin dhe Zelenskin

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan në forumin Botëror të TRT ka deklaruar se të dielën do të ketë një takim me...

Rama takohet me Erdoganin në Stamboll

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Stamboll, ku po merr pjesë në TRT World Forum, një platformë e njohur për cilësinë e...

‘Shmangni tensionet në Mesdhe’, mesazhi i Macron për Erdogan

Presidenti francez Emmanuel Macron i bëri thirrje sot presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, me të cilin u takua në margjinat e samitit të Grupit...