rezoluta

Miratohet rezoluta që i bën thirrje Rusisë të tërhiqet nga Zaporizhia

Bordi i Guvernatorëve i agjencisë bërthamore të OKB-së ka miratuar një rezolutë përmes të cilës kërkon që Rusisë që t'i japë...

Brenda korrikut miratohet rezoluta për gjenocidin serb në Kosovë

Brenda kësaj legjislature, brenda muajit korrik parlamenti i Shqipërisë do të miratojë rezolutën që dënon gjenocidin serb në Kosovë. Një gjë e...

Balla: 11 korriku të shpallet dita e përkujtimit të gjenoicidit në Srebrenicë

Kryetari i grupit parlamentar të Partisw Socialiste, Taulant Balla i cili paraqiti në Kuvend projektrezolutën për njohjen e gjenocidit të Srebrenicës,...

Debate në Kuvend, Alibeaj kërkon rezolutë për krimet serbe në Kosovë

Ka nisur me debate mes mazhorancës dhe opozitës seanca e Kuvendi e Shqipërisë ku pritet të votohet rezoluta e mazhorancës për...

Rezoluta për Srebrenicën, votohet sot në Kuvend nisma e mazhorancës

Parlamenti voton sot projekt-rezolutën e mazhorancës që dënon masakrën e Srebrenicës. Në projekt-rezolutën e dorëzuar nga një grup deputetësh të Partisë Socialiste...

Bushati: Berisha na la njollën e një vendi që nuk dënon gjenocidin serb

Është turp për çdo ministër dhe deputet shqiptar që ka ngritur kartonin e kuq për të mos e njohur gjenocidin serb...

Kuvendi rrëzon kërkesën për rezolutën e Strebenicës, Berisha filmon deputetët

Ditën e sotme Kuvendi rrëzoi kërkesën e deputetit Tritan Shehu që rezoluta për Strebenicën të futet jashtë radhe në kalendarin e...

Rezoluta e Rithemelimit të PD: Votojmë vetëm për President konsensual

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike në rezolutën e miratuar këtë të premte shprehet se, do të votojë në Parlament vetëm për...

Kuvendi i Kosovës miraton rezolutën që dënon Rusinë

Kuvendi i Kosovës ka dënuar ashpër agresionin e Rusisë në Ukrainë përmes një rezolute që u votua me 94 vota pro,...