rinas

Arrestohen 2 kinezë në Rinas, tentuan të shkonin në Kanada me leje qëndrimi false

2 kinezë, 36 dhe 33 vjeç, u arrestuan këtë të hënë në Rinas pasi tentuan të kalonin kufirin drejt Kanadasë me...

Të shpallur në kërkim për trafik e shitje droge, arrestohen 2 persona në Rinas

Policia e Rinasit ka arrestuar 2 persona të shpallur në kërkim dhe trafik dhe shitje droge. Në pranga ka rënë shtetasi...

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me...

Me tufat me para në çantë, e ‘pëson keq’ 49-vjeçari në Rinas

Një 49-vjeçar është arrestuar nga policia Kufitare e Rinasit, pasi gjatë kontrolleve i janë gjetur dhe sekuestruar 42 300 euro, të...

Tentuan të kalonin kufirin me dokumente false, arrestohen 3 turq në Rinas

Tre shtetas turq janë arrestuar ditën e sotme në Rinas pasi kanë tentuar që të kalojnë kufirin me dokumente të falsifikuara. Në...

Tentoi të kalonte me dokumente të falsifikuara, ndalohet turku në Rinas

Një shtetas turk është arrestuar në flagrancë nga policia e Rinasit këtë të enjte, pasi tentoi të kalonte kufiri me dokumente...

Ursula Von Der Leyen mbërrin në Rinas

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka mbërritur në Rinas rreth orës 15:00 të së enjtes. Presidentja e Komisionit Evropian,...

Greva e punonjësve të trafikut ajror, anulohen fluturimet me Italinë

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës lajmëroi anulimin e fluturimeve drejt dhe nga aeroportet e Italisë të premten. Në një njoftim në faqen zyrtare...

Trafik droge nga Rinasi, qeni zbuloi hashashin në Stamboll, rishikohen procedurat

Arrestimi i 2 shtetasve turq që kishin arritur të kalonin nga Rinasi në Stamboll 31.5 kg kanabis, ka vënë në lëvizje...

Trafik droge nga Rinasi drejt Stambollit, arrestohen 2 turq

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me partnerët turq, po zhvillon hetime të thelluara për trafikimin e lëndës narkotike kanabis nëpërmjet aeroportit...

Britaniku i vjedh çantën shqiptarit në aeroportin e Rinasit

Një 47-vjeçar nga Anglia është vënë në hetim nga ana e policisë, për shkak se i ka vjedhur çantën një personi...

Tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara, procedohen dy persona

Ndaj dy personave ka nisur  procedimi penal pasi janë kapur duke kaluar kufirin në Rinas me dokumente të falsifikuara. Policia bën me...

122 vite burg për supergrabitjen në Rinas, Talo Çela gjykohet veçmas

Gjykata e Posaçme shpalli dënimin për 7 të pandehurit e akuzuar për grabitjen e 4.6 milionë eurove në aeroportin e Rinasit,...

Çfarë ndodh nëse hakerat sulmojnë përsëri sistemin TIMS në Rinas?

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Maksim Et’hemaj tha se nëse hakerat sulmojnë përsëri sistemin TIMS në aeroportin e Rinasit, do...

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil: Sulmi kibernetik në Rinas ishte sabotim

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Maksim Et'hemaj thotë se sulmi kibernetik ndaj sistemit TIMS në aeroportin e Rinasit, ishte një...

Sulmi kibernetik nga Irani, rikthehet në funksion sistemi TIMS në Rinas

Ministria e Brendshme dhe Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit kanë konfirmuar se sistemi TIMS në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza" është rikthyer...