rinas

Ursula Von Der Leyen mbërrin në Rinas

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka mbërritur në Rinas rreth orës 15:00 të së enjtes. Presidentja e Komisionit Evropian,...

Greva e punonjësve të trafikut ajror, anulohen fluturimet me Italinë

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës lajmëroi anulimin e fluturimeve drejt dhe nga aeroportet e Italisë të premten. Në një njoftim në faqen zyrtare...

Trafik droge nga Rinasi, qeni zbuloi hashashin në Stamboll, rishikohen procedurat

Arrestimi i 2 shtetasve turq që kishin arritur të kalonin nga Rinasi në Stamboll 31.5 kg kanabis, ka vënë në lëvizje...

Trafik droge nga Rinasi drejt Stambollit, arrestohen 2 turq

Policia e Shtetit, në bashkëpunim me partnerët turq, po zhvillon hetime të thelluara për trafikimin e lëndës narkotike kanabis nëpërmjet aeroportit...

Britaniku i vjedh çantën shqiptarit në aeroportin e Rinasit

Një 47-vjeçar nga Anglia është vënë në hetim nga ana e policisë, për shkak se i ka vjedhur çantën një personi...

Tentuan të kalonin kufirin me dokumente të falsifikuara, procedohen dy persona

Ndaj dy personave ka nisur  procedimi penal pasi janë kapur duke kaluar kufirin në Rinas me dokumente të falsifikuara. Policia bën me...

122 vite burg për supergrabitjen në Rinas, Talo Çela gjykohet veçmas

Gjykata e Posaçme shpalli dënimin për 7 të pandehurit e akuzuar për grabitjen e 4.6 milionë eurove në aeroportin e Rinasit,...

Çfarë ndodh nëse hakerat sulmojnë përsëri sistemin TIMS në Rinas?

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Maksim Et’hemaj tha se nëse hakerat sulmojnë përsëri sistemin TIMS në aeroportin e Rinasit, do...

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil: Sulmi kibernetik në Rinas ishte sabotim

Drejtori i Autoritetit të Aviacionit Civil, Maksim Et'hemaj thotë se sulmi kibernetik ndaj sistemit TIMS në aeroportin e Rinasit, ishte një...

Sulmi kibernetik nga Irani, rikthehet në funksion sistemi TIMS në Rinas

Ministria e Brendshme dhe Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit kanë konfirmuar se sistemi TIMS në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza" është rikthyer...

Rikthehet sistemi TIMS në 2 sportele të Rinasit pas sulmit kibernetik

Dy sportele në Pikën e Kalimit Kufitar Rinas janë rikthyer në punë me sistemin TIMS pas sulmit kibernetik të një dite...

Dërgohen drejt Rinasit të gjithë diplomatët iranianë

Të gjithë diplomatët iranianë janë larguar drejt Rinasit pasi ambientet e ambasadës janë zbrazur plotësisht. Brenda ambasadës janë vetëm disa persona,...

44% më shumë hyrje-dalje nga Rinasi në 6 muajt e parë të 2022

Në 6 muajt e parë të vitit 2022 trafiku ajror në Shqipëri ka njohur një rritje tej të gjitha pritshmërive. Janë 44%...

Rama përuron terminalin e ri në Rinas: Nga nesër lexim digjital i pasaportave

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në inaugurimin e terminalit të ri në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas. Rama tha se duke nisur...

Në pranga 2 sirianë në Rinas, në kërkim për mashtrim dhe falsifikim

Në aeroportin e Rinasit është arrestuar një sirian i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në prangat e policisë ka rënë 42-vjeçari me iniciale...

Pas 32 vitesh, “Air France” niset nga Tirana, fluturime dy herë në javë

Një nga kompanitë më të mëdha europiane "Air France" ka nisur fluturimet nga Shqipëria. Kompania franceze rifillon fluturimet drejt Tiranës, 32 vjet...