rinas

Seanca për grabitjen e Rinasit zbulon grevën e urisë në regjimin 41 biss

Në Gjykatën e Posaçme po zhvillohet seanca ndaj 8 të pandehurve për grabitjen në aeroportin ndërkombëtarë të Rinasit. Gjatë zhvillimit të seancës...

72 shqiptarë mbërrijnë në Rinas, probleme me ligjin në Angli dhe Francë

Gjatë 2 ditëve të fundit janë ekstraduar nga Anglia dhe Franca 72 shqiptarë, të cilët janë transportuar më avionë drejt aeroportit...

Pajisje përgjuese? Çfarë iu kap 2 britanikëve në Rinas

Policia e Rinasit ka sekuestruar disa pajisje dy shtetasve britanikë, të cilat dyshohet se mund të kenë funksion përgjues. Britanikët, me profesion...

Rekord fluturimesh gjatë Conference League, 55 mijë pasagjerë në Rinas

Finalja e Conference League nuk i pati emocionet dhe sfidat vetëm në fushën e blertë të ‘Air Albania’. Në provë nuk u...

Tender për rrugën e Rinasit, rregullohet aksi i vjetër për zgjidhjen e trafikut

Trafiku i rënduar për mjetet që kanë si destinacion aeroportin e Rinasit do të zgjidhet duke rehabilituar një aks paralel me...

Drejtori i Aviacionit Civil tregon masat për finalen e Ligës së Konferencës

Të martën, një ditë para ndeshjes finale të Ligës së Konferencës, aeroporti i Tiranës do të ofrojë dy herë e gjysmë...

Talo Çela i paaftë për kryerjen e grabitjes në Rinas, pretendon avokati i tij

Talo Çela ishte fizikisht i paaftë për kryerjen e grabitjes së Rinasit më 9 prill 2019. Kështu deklaroi avokati i tij,...

Air Albania gati për të pritur finalen e Conference League

“Air Albania” është gati për të pritur finalen e Conference League. Gjithçka është koordinuar me përfaqësues të UEFA-s për të pritur...

Masat e Rinasit për tifozët e huaj më 25 maj

Rreth 20 mijë pasagjerë pritet të vijnë në Shqipëri për ndeshjen finale të Conference League, që do të zhvillohet në Air Albania më 25...

Balluku: Drejtuesit e automjeteve drejt Veriut të shmangin ‘Rinasin’

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturën Belinda Balluku në një komunikimi për mediat nga rruga e Rinas bëri thirrje që të shmanget...

Rruga e Rinasit me 2 kahe lëvizjeje, njofton ARRSH

Qarkullimi në rrugën drejt aeroportit të Rinasit do të jetë me 2 kahe lëvizjeje, njofton Autoriteti Rrugor Shqiptar. "Kthehet në gjendjen e...

Mësuesit në Rinas: Mungojnë 90% e fëmijëve, shkak vendimi për rrugën

Mësuesit e 9-vjeçares “Rexhe Deliu” në Rinas shprehen se 90% e fëmijëve kanë munguar sot në shkollë për shkak të vendimit...

Banorët e Rinasit sërish në protestë, bllokojnë rrugën për në aeroport

Për të tretën ditë radhazi, banorët fshatrave afër zonës së Rinasit janë duke protestuar për vendimin e ARRSH-së për lëvizjen e...

VIDEO | Banorët e Rinasit përplasen me policinë

Mëngjesin e sotëm banorët e Rinasit janë përplasur me policinë gjatë protestës. Banorët kundërshtojnë vendimin e ARRSH-së për lëvizjen e mjeteve...

Banorët e Rinasit të vendosur për protestë: Na detyrojmë të udhëtojmë më gjatë

Dhjetëra banorë të zonës rreth Rinasit kanë bllokuar rrugën për në aeroport, pasi kundërshtojnë vendimin e ARRSH-së. Ata shprehen se u duhet...

Deputetja e PD i bashkohet banorëve të Rinasit: Kërkojmë rishikim të vendimit

Deputetja e Partisë Demokratike Andia Ulliri i është bashkuar protestës së banorëve të zonës pranë Rinasit të cilët kundërshtojnë vendimin e...