rinia

Dita Ndërkombëtare e Rinisë, Balla fton të rinjtë të bëhen pjesë e policisë

Ministri i Brendshëm Taulant Balla në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë ka ripërsëritur ftesën për të rinjtë dhe të rejat që të...

Plas debati mes Xhaferrajt dhe Ballaurit: Nuk keni guxim, rinia sot frikacake!

Elsa Ballauri, pjesëmarrëse e lëvizjes së dhjetorit të vitit 90’ u përplas në studion e Euronews Albania me Besart Xhaferrin, kreun e...

Sula: Elbasani qytet i rrezikshëm për rininë, çfarë do të bëjë PD

Deputeti i PD-së Dashnor Sula tha se Elbasani është kthyer në një nga qytetet më të rrezikshme përsa i përket problemit...

Papunësia në Kosovë, rezultat i të pakualifikuarve

Bizneset e Kosovës janë në krizë pasi dhjetëra të rinj ikin çdo ditë drejt vendeve të Bashkimit Evropian. Ata janë në kërkim...