rishi sunak

Prapaskenat e takimit Rama-Sunak, çfarë u bisedua mes tyre larg kamerave

Kryeministri Edi Rama u takua një ditë më parë me homologun e  tij  britanik Rishi Sunak  në Doëning Street. Përmes një deklarate të...

Pas SHBA-ve, edhe Britania gati të ndalojë Tik Tok-un

Aplikacioni Tik Tok, ka qenë nën kontrolle të vazhdueshme për shkak të shqetësimeve se ai mund të përdorej për të promovuar...

Shkarkohet ministri i financave në Britani

Ministri i Financave te Britanisë së Madhe është shkarkuar nga detyra për mos raportim të shkeljeve me taksat. Kryeministri Rishi Sunak...

Nuk vendosi rripin e sigurimit, policia në Angli gjobit kryeministrin Sunak

Policia në Angli thotë se kryeministri britanik Rishi Sunak do të duhet të paguajë një gjobë për mosvendosjen e rripit të...

Rishi Sunak ‘shtyp’ protestat: Nuk janë një e drejtë absolute

Kryeministri britanik Rishi Sunak kërkon të kalojë një draft që i jep policisë kompetenca më të mëdha për të bllokuar protestat...

‘Jo dëbimit të shqiptarëve’, organizata në Londër kundër planit të Rishi Sunak

Plani i kryeministrit Rishi Sunak për dëbimin e emigrantëve që hyjnë në Britani pa leje nuk po përkrahet nga organizatat e...

Tragjedia me emigrantët, reagon kryeministri britanik: Dhimbje për ngjarjen

Kryeministri britanik Rishi Sunak pranoi incidentin në Kanalin Anglez në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku 4 emigrantë humbën...

Rama komenton deklaratën e Rishi Sunak: Krimi nuk ka etni

Kryeministri Edi Rama ka përfunduar mbledhjen me drejtuesit e qarqeve dhe më pas ka dhënë një deklaratë për mediat. Euronews Albania e...

Strategji kundër shqiptarëve, Sunak: Stop paligjshmërisë, oficerë në aeroport

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka premtuar angazhimin e një stafi më të madh për të bllokuar fluksin e emigracionit të paligjshëm...

“Shqiptarët zënë një të tretën e azilkërkuesve”, Sunak përmend ligjin e rreptë

Kryeministri britanik Rishi Sunak gjatë fjalës së tij në Kuvend theksoi se qeveria britanike duhet të marrë masa për emigrantët e...

Kryeministri britanik në Tiranë, Rama: I keqardhur për situatën në Britani

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje të reja nga telefonata me homologun e tij britanik Rishi Sunak lidhur me çështjen e...

Kreshnik Spahiu: Biseda Rama-Sunak e kamufluar, negative për shqiptarët

Juristi Kreshnik Spahiu e konsideron të kamufluar dhe negative për shqiptarët, bisedën telefonike që kryeministri Edi Rama pati këtë të enjte...

Fund “epokës së artë”/ Marrëdhëniet Kinë-Britani, Sunak: Mjaft me naivitet

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka deklaruar se e ashtuquajtura “epoka e artë” e marrëdhënieve mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Kinës ka...

Epoka e artë e marrëdhënieve Britani-Kinë ka përfunduar, thotë Rishi Sunak

Kryeministri britanik, Rishi Sunak deklaroi në fjalimin e tij të parë për politikën e jashtme, se epoka e artë e marrëdhënieve...

Kryeministri britanik viziton Kievin

Kryeministri britanik, Rishi Sunak më 19 nëntor vizitoi për herë të parë në Kievin që nga marrja e detyrës në fund të tetorit. Kështu...

Çfarë ndodhi në Poloni? Anglia dhe aleatët diskutojnë

Kryeministri Rishi Sunak u shpreh se Mbretëria e Bashkuar dhe aleatët e saj ende po përpiqen të dalin në përfundime të...