rita ora

Rita Ora mesazh të veçantë për pavarësinë e Kosovës

Ylli ndërkombëtar i muzikës me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka bërë një urim për shqiptarët e Kosovës me rastin e...

Rita Ora mesazh urimi për Pavarësinë e Kosovës: Faleminderit për këto vite krenarie

Ylli ndërkombëtar i muzikës me origjinë nga Kosova, Rita Ora, ka bërë një urim për shqiptarët e Kosovës me rastin e...

FOTO| Nga nesër Rita Ora në pullat postare të Kosovës

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora është bërë pjesë e pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e...

Rita Ora konfirmon martesën me Taika Waititi

Këngëtarja Rita Ora ka konfirmuar në një intervistë se është martuar me aktorin Taika Waititi. Ajo tregoi se është frymëzuar nga lidhja...

Sa kilogramë drithëra u deshën për portretin e Rita Orës? Artisti tregon detajet

Artisti Alkent Pozhegu tregoi se shpenzoi mbi 300 euro në materialet që përdori për të realizuar me grurë dhe oriz portretin...

Të lidhur nga Rita Ora

Ditën e hënë Tirana është ndezur sërish nga festa, argëtimi dhe muzika. Kësaj here ishte artistja tjetër shqiptare me famë botërore,...

Ora: Besoj që do ketë një bashkëpunim me Dua Lipën

Psikiatrja Vera Ora ishte e ftuar në “SOT” në Euronews Albania për të folur rreth fëmijërisë së Ritës, vështirësive, karrierës dhe...

Vera Ora flet për marrëdhënien me Ritën: Nëse ka radhën i lan dhe enët

Mes të qeshurash, në një intervistë ekskluzive për “SOT” në Euronews Albania, Vera Ora tregoi për marrëdhënien me të bijën. Në momentin...

Vera Ora tregon si nisi karriera e Rita Orës

Rita Ora ka qenë një fëmijë aktiv që i pëlqente vëmendja dhe performanca, por për të ëmën në fillimet e saj,...

Vera Ora rrëfen vështirësitë në Britaninë e Madhe: Asokohe isha sipërfaqësore

Në një intervistë ekskluzive për “SOT” në Euronews Albania, Vera Ora ka treguar se ka qenë aspak e lehtë të emigronte...

Vera Ora: Të rrisim ndërgjegjësimin, rininë e kemi të bukur

Psikiatrja Vera Ora e cila vazhdon të qëndrojë në Tiranë pas koncertit të së bijës, tha në një intervistë ekskluzive për...

Ekskluzive| Vera Ora tregon si u ndje pas koncertit të Ritës

Psikiatrja Vera Ora, e ëma e Rita Orës, tregoi për “SOT” në Euronews Albania se emocionet pas çdo performance të vajzës...

Koncerti i Rita Orës, strategji marketingu për këngëtaren me famë botërore?

Gazetari Nini Feshti, është shprehur se koncerti i zhvilluar mbrëmë në Tiranë ku këndoi këngëtarja me famë botërore Rita Ora, ishte...

VIDEO/Ku do qëndrojë Rita Ora gjatë koncertit në Tiranë, këngëtarët pjesëmarrës

Euronews Albania ka siguruar me pamje vendin ku do të qëndrojë këngëtarja me famë botërore Rita Ora gjatë koncertit që do...

Rita Ora tregon pse ka vetëm gra në koncert

Këngëtarja Rita Ora tha se emri i saj krah një emri të madh si ai i Naim Frashërit e bën titullin...

Rita Ora përlotet për abuzimin e 11-vjeçares: Traumatike

Këngëtarja Rita Ora tha se ishte e privilegjuar që do të performojë sot në sheshin “Skëndërbej”. Në një konferencë për mediat, ajo...