rithemelimi

Rithemelimi mbledh Kuvendin Kombëtar, do votëbesohet Berisha

Rithemelimi, i kryesuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ka njoftuar këtë të premte se do të mbledhë më 2 dhjetor Kuvendin Kombëtar. Në...

Rithemelimi: NATO dhe BE të ndalojnë veprimtarinë përarëse të Ramës në rajon

Rithemelimi i kryesuar nga ish-kryeministri Berisha ka bërë një deklaratë zyrtare në lidhje me zhvillimet e sotme mes Shqipërisë dhe Kosovës,...

Dy mbledhjet paralele të grupeve të PD-së dhe Rithemelimit, si ndahen deputetët

Partia Demokratike zyrtare dhe Rithemelimi kanë zhvilluar këtë të mërkurë dy mbledhje të grupeve respective parlamentare. Mbledhjet flluan të dyja në të...

Politologu Alban Daci “pret bastin”: Rithemelimi s’merr asnjë bashki!

Politologu Alban Daci tha në një intervistë për Euronews Albania se Rithemelimi i Sali Berishës nuk do të marrë asnjë bashki...

“Alibeaj të ishte përballur me Rithemelimin”! Daci: PD hyn e frikësuar në fushatë

Politogu Alban Daci në një intervistë për Euronews Albania e cilësoi të gabuar strategjinë e ndjekur nga lidershpi i PD zyrtare,...

“Lojëra politike”- PD dhe Rithemelimi përplasen në KQZ. Sefa: Ka folur gjykata

Komisioni Qëndor i Zgjedhjeve ka diskutuar këtë të enjte kërkesat e bëra nga Partia Demokratike dhe Komisioni i Rithemelimit në lidhje...

Zbardhet biseda mes Dukës dhe Berishës, plani i Rithemelimit për të hyrë në zgjedhje

Gazetarja Eksiola Shehu ka zbardhur detaje nga takimi që ish-kryeministri Berisha pati në selinë blu me kryetarin e Partisë Agrare Ambientaliste,...

Rithemelimi refuzon ftesën e Alibeajt, Paloka: Do vulën nga Rama, votat nga Berisha

Një ditë pasi Enekelejd Alibeaj ftoi kandidatët e primareve t’i bashkohen Partisë Demokratike zyrtare në zgjedhjet e 14 majit, nga grupi...

Komisioni i Rithemelimit mandaton Boçin dhe Bylykbashin për ‘presidentin’

Luçiano Boçi dhe Oerd Bylykbashi do jenë negociatorë të Rithemelimit për negociatat me partitë e tjera opozitare për presidentin e ri. Ish-kryeministri...

Komisioni i Rithemelimit i kërkon ILD shkarkimin e gjyqtares Blerina Muça

Komisioni i Rithemelimit i ka kërkuar Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë dhe Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që të shkarkojnë nga...

Salianji: ‘Rithemelimi’ të përfshihet në bisedimet për presidentin e ri

Deputeti demokrat Ervin Salianji thotë se Komisioni i Rithemelimit duhet të përfshihet në bisedimet për procedurën e zgjedhjes së presidentin të...

Dy grupimet në PD po ndjekin rrugë të ndryshme, thotë analisti Nesturi

Analisti Plator Nesturi thotë se pas dorëheqjes së Bashës dhe hyrjes në selinë e PD të Komisionit të Rithemelimit, Alibeaj u...

Mbështetësit e Bashës kanë votuar për kandidatë të ‘Rithemelimit’, thotë Vokshi

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi deklaroi se mbështetës të ish-kryedemokratit Lulzim Basha kanë votuar për kandidatë të Komisionit të Rithemelimit,...

PD publikon emrat e Këshillit të ri Kombëtar, 50 për qind gra dhe të rinj

Komisioni i Rithemelimi ka publikuar të dielën listën e emrave të rinj të Këshillit të ri Kombëtar të PD i votuar...

Rithemelimi përgatitet për Kuvendin, Bardhi: Në 30 prill ka miting

Komisioni i Rithemelimit po mbyll riorganizimin në degë dhe pas Kuvendit të 30 prillit do të nisë proçesin e zgjedhjeve për...

Ivi Kaso: Kuvendi i 30 prillit vendos datën e zgjedhjeve për kryetarin e ri

Në 30 prill do të mblidhet Kuvendi i Partisë Demokratike i organizuar nga Komisioni i Rithemelimit. Ivi Kaso deklaroi se në këtë...