Robert Aliaj

Serbia bleu pikturën me motive shqiptare/ Robert Aliaj: Ajo flet më shumë në Beograd

Artisti Robert Aliaj ishte këtë të martë i ftuar në një lidhje direkte për Euronews Albania për të folur rreth pikturës...

Statuja e Davidid pornografi? Robert Aliaj: Qesharake! Arti e tejkalon realitetin

Artisti Robert Aliaj i ftuar në Euroneës Albania tha se është qesharake të diskutohet për nuditet një vepër e tillë si...

Gëzim Tushi: Dashuria sot është mendjelehtë, njerëzit në kërkim të interesit

Sociologu Gëzim Tushi e cilësoi si revolucion epokën e rrjeteve sociale dhe tha se këto të fundit kanë ndryshuar botën dhe...

Aliaj: Kiara nuk përbën interes për Kristin sepse nuk ka identitet

Artisti Robert Aliaj ka komentuar reality show, ku pjesë e tij është dhe djali i tij Kristi. I ftuar në emisionin “Good...

Flet hapur Robert Aliaj: Nuk isha dakord që Kristi të hynte në një reality show

Artisti Robert Aliaj teksa ka komentuar reality shoë-t është shprehur se nuk ishte dakord që djali i ti, Kristi të ishte...

Gazetari: Si u gjend i vdekur i riu shqiptar në Angli

Gazetari Ervin Gjonaj ka treguar detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Angli, ku një i ri shqiptar...

Robert Aliaj: Më ka propozuar Edi Rama për një pozicion, por e kam refuzuar

Artisti Robert Aliaj është shprehur se ka marrë propozime për të drejtuar institucione por ka refuzuar. Edhe pse nuk e tha konkretisht...

Artistët kundër censurës: Të ndalim mafien në pushtet, jo artin

Propozimi i Partisë Demokratike për ndëshkimin e regjimit komunist nuk po gjen mbështetje në rrethin e artistëve. Shumë prej tyre thonë...

‘Enveri më i keq se Hitleri’, sociologu përplaset me Robert Aliajn

Sociologu Ergys Mërtiri ka debatuar me kantautorin Robert Aliaj, në lidhje me dekomunistizimin e artit. Të ftuar në emisionin "Now" në "Euronews...

‘Shporruni vetë dhe jo filmat’, Robert Aliaj mesazh politikës

Kantautori Robert Aliaj thotë se është e nevojshme për shoqërinë shqiptare që të pastrohet politika. Në emisionin "Now" në "Euronews Albania", Aliaj...

“Komunizmi i nxirrte priftërinjtë pedofilë”, Aliaj përplaset me Mërtirin

Kantautori Robert Aliaj ka debatuar me sociologun Ergys Mërtiri, për heqjen e filmave të komunizmit. Mërtiri, është shprehur se disa filma duhet...