Robert Papa

Papa: Limprecht, ambasador me skandale, karakter karagjoz

Gazetari Robert Papa tha se ish-ambasadori amerikan Joseph Limprecht ishte personazh me karakter karagjoz. Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se...

Aludimi i gazetarit: Yuri Kim po pengon ardhjen e ambasadorit tjetër në Shqipëri

Gazetari Robert Papa thotë se një tjetër ambasador amerikan është nominuar për të shërbyer në Shqipëri, pasi Yuri Kim-it i ka...

Çështja “McGonigal”, analisti Papa: Në SHBA kërkohet dorëheqja e drejtorit të FBI-së

Analisti Robert Papa deklaroi se teksa në Shqipëri, opozita kërkon dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama për shkak të çështjes"McGonigal", në SHBA...

Gazetari nga Amerika: 6 dhjetori “shuplakë” për burokratët e BE-së

Gazetari Robert Papa nga Amerika, foli në lidhje me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor, ditë që përkon me...

Robert Papa sulmon Yuri Kim: Nuk e njeh historinë e Shqipërisë

Gazetari Robert Papa nga Amerika komentoi mesazhin e ambasadores së SHBA Yuri Kim, për ditën e Çlirimit të Shqipërisë më 29...

Robert Papa: Trump s’duhet ta shpallte kandidaturën pa përfunduar numërimi i votave

Gazetari Robert Papa thotë se ish-presidenti amerikan, Donald Trump nuk duhej të kishte shpallur dje kandidaturën e tij për t'u rikthyer...

Ligji për dosjet, gazetari Papa: Të përfshihen edhe xhelatët, hetuesit e prokurorët

Gazetari Robert Papa thotë se në ligjin e ri për dosjet, duhet të përfshihen edhe xhelatët, hetuesit, prokurorët dhe kryetarët e...