roland bejko

EMRAT/ 5 deputetë të PD bojkotuan votimin për Bejkon si kandidat për Tiranën

Pesë deputetë nuk kanë votuar për Roland Bejkon që të dalë kandidat për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet e 14 majit. Gazetarja...

Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh kandidatin për Tiranën

Kryesia e PD-së në mbledhjen që po zhvillon aktualisht ka vendosur që Roland Bejko të jetë kandidat për Bashkinë Tiranë në...

Bejko: Zgjedhja e Dumanit revoltoi Ramën e Berishën, Meta u tregua më i përmbajtur

Pedagogu Roland Bejko ka theksuar se kryeministri Edi Rama, kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i PL Ilir Meta janë...

Bejko: Rama i lidhur fort me oligarkët e krijuar nga Berisha

Pedagogu Roland Bejko ka komentuar debatet e ditës së djeshme mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Gazment Bardhi në seancën plenare,...

Gjata: Yuri Kim dështoi. Bejko: Ambasadoren s’e largon as Rama e as Berisha

Njoftimi i Ministrisë së Jashtme për nisjen e procedurave për zevëndësimin e Yuri Kim është kthyer në temë diskutimi në studiot ...

Roland Bejko: Gjuha e politikanëve shumë e rëndë, kulmoi me dhunë fizike

Pedagogu Roland Bejko komentoi dhunën e ushtruar ndaj kreut të PD-së Sali Berisha dhe njoftimin e dalë ditën e djeshme për...

Protesta, Bejko: Berisha po kërkon të bëj lajm, është përjashtuar nga tryezat

Pedagogu Roland Bejko tha se me protestën që do të zhvillohet ditën e nesërme kreu i PD-së Sali Berisha po kërkon...

Samiti i BE-BP në Tiranë, Bejko: Mesazh për Serbinë, nuk zbatoi detyrat e Europës

Pedagogu Roland Bejko ka komentuar samitin e BE-Ballkani Perëndimor  që do të zhvillohet ditën e nesërme në Tiranë. Në një intervistë për...

Bejko: Berisha e Meta kartë e djegur, po mbajnë regjimin e Ramës gjallë

Pedagogu Rolando Bejko është shprehur se PD është e ndarë dhe kjo jo vetëm për shkak të zgjedhjeve lokale. Në një intervistë...

Reforma territoriale, Bejko: PS po bie në kontraditë me veten, pse duam 94 bashki

Pedagogu Roland Bejko është shprehur se socialistët duan të ruajnë 61 bashki me pretekstin se kanë reformuar mirë gjatë këtyre viteve,...

‘PS kërkon ulje të numrit të bashkive’, Bejko: Partitë, kalkulime elektorale

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Roland Bejko u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se sa i përket...

Bashkimi i PD-së fillon menjëherë me largimin e Berishës, sipas Roland Bejkos

"Nëse zoti Berisha largohet që nesër, menjëherë fillon bashkimi i Partisë Demokratike". Kështu u shpreh anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike,...

Roland Bejko: Pa Grupin Parlamentar, Berisha mbetet jashtë politikës

Për anëtarin e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Roland Bejko, kryedemokrati Sali Berisha mbetet jashtë politikës nëse nuk ka Grupin Parlamentar. Në...

Berisha s’mund të zgjedhë Kryetarin e Grupit Parlamentar, thotë Bejko

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Roland Bejko thotë se kryedemokrati Sali Berisha nuk mund të zgjedhë Kryetarin e Grupit...