roma

Totti sulmon Romën: Refuzova çdo ofertë dhe nuk u respektova aty

Për afro 30 vjet mbajti veshur fanellën e Romës duke refuzuar disa oferta nga ekipe të mëdha në Evropë, Francesco Totti...

Balluku nga Roma: Bashkëpunim dhe projekte konkrete në sektorin energjetik

Zv. kryeministrja, Belinda Balluku ishte në Romë, në vijim të Takimit të Komitetit të Përbashkët Ekonomik, Shqipëri-Itali. Në tryezën e organizuar...

Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të...

Napoli ndalet sërish, Roma barazon me Torinon

Kampionët në fuqi të kampionatit italian po kalojnë një formë jo të mirë, ndërsa kanë hasur një tjetër pengesë. Bolonja i...

Juventusi ngjitet në vendin e dytë, Roma me 7 yje ndaj Empolit

Fitorja spektakolare ndaj Milanit në derbin e Madoninës i ka dhënë të drejtë Interit të qëndrojë në krye të tabelës së...

Roma në kërkim të fitores, kryeqytetasit përballen me Milanin në shtëpi

Java e tretë e Serisa A rikthehet me një supersfidë, ajo mes Romës dhe Milanit e cila luhet në Olimpiko. Përballje...

Roma dështon në finale, vëmendjen e merr gjesti i Murinjos: Nuk i dua këto medalje

Roma nuk mundi dot ta nginte lart trofeun e Europa League pas humbjes me penallti përballë Seviljas. Koha e rregullt e ndeshjkes...

Gjysmëfinalet e Europa League, në fushë zbresin Roma e Juventus

Europa League rikthehet mbrëmjen e kësaj të enjte me dy përballjet gjysmëfinale. 2 klube italiane, 1 gjermane dhe 1 spanjolle luftojnë...

Mourinho refuzon Chelsean, pret të qartësohet situata me Romën

Jose Mourinho thuhet se ka refuzuar një rikthim te Chelsea, derisa po pret që ta qartësojë të ardhmen e tij me...

S’ka fitues në sfidën Roma-Milan, Atalanta mposht Torinon 1-2

Gara për një vend në kupat evropiane në sezonin e ardhshëm është shumë e fortë në kampionatin italian, aty ku vetëm...

Roma ‘bie’ në Holandë, Juventusi triumfon, autogolat penalizojnë Man Utd

8 gola kanë prodhur 4 përballjet çerekfinale të Uefa Europa League, ndërsa 2 prej tyre ishin autogola të shënua nga Manchester...

3 skuadra italiane nën hetim| Kontrolle në selitë e Romës, Lazios dhe Salernitanës

Guardia di Financa e Romës me urdhër të Porkurorisë ka vijuar kontrollet në selitë qëndrore të 3 skuadrave italiane të futbollit...

Video/ Roma, vendpritja e shqiptarëve që investuan ëndrrat e tyre

Të gjitha rrugët të çojnë në Romë, ndërsa Downtown do t’ju çojë në zemër të saj. Gazetarja Ilnisa Agolli në rrugëtimin e...

Matic shpëton Romën nga humbja përballë Torinos

Roma i ka shpëtuar humbjes nga Torino në minutat shtesë në kuadër të xhiros së 15 në Serie-A duke barazuar me...

Mourinho akuzon lojtarin e tij: Tradhtoi Romën, të shitet në janar

Trajneri portugez, Jose Mourinho ka kritikuar një lojtar të Romës, emrin e të cilit ende nuk e bëri të ditur, duke...

Napoli mposht Romën në “Olimpico”, fitojnë dhe Juventus e Milan

Napoli ka rrëmbyer fitoren e radhës në kampionatin italian ku ka mposhtur Romën në Olimpiko 0-1. Heroi i napoletanëve ishte viktor...