ronaldo

Pas kritikave, Ronaldo dërgon avionin me ndihma për të prekurit nga tërmeti

Superylli portugez Cristiano Ronaldo ka vendosur të bëjë një donacion për viktimat e tërmetit shkatërrues të 6 marsit që goditi Turqinë dhe Sirinë. Ish-...

“A është tradhti?”- Modelja: Kam video në shtrat me Ronaldon

Modelja kiliane Daniella Chavez tërhoqi vëmendjen e mediave botërore përmes një postimi të bërë në rrjete sociale. Chavez deklaroi se ka kryer...

Ronaldo mesazh kritikëve, portugezi shkëlqen me Al Nassr

Cristiano Ronaldo u është përgjigjur në mënyrën më të mirë kritikëve të cilët kanë shpërthyer ndaj tij në ditët e fundit....

Drejtori i Al Nassr shpërthen ndaj Ronaldos: Pagova 200 mln, di të bëjë vetëm “Siu”

Aventura e Cristiano Ronaldo me skuadrën e Al Nassr po shkon jo në mënyrën e duhur, teksa tashmë kanë nisur dhe...

Ronaldo dështon pa lënë gjurmë, Al Nassr eliminohet nga Superkupa

Kristiano Ronaldo e ka nisur jo mirë aventurën e tij në Arabinë Saudite. Skuadra e Al Nasër është eleminuar nga Superkupa...

PSG fiton e miqësoren e ‘luksit’, Ronaldo ‘mposht’ Messin

Spektakël, gola, kartona dhe në fund një fitore e evropianëve, kjo ishte tabloja e miqësores së luksit mes PSG-së dhe skuadrës...

Ronaldo zbret në fushë me Al Nassr, përballë e ‘pret’ Leo Messi

Rivaliteti i famshëm mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos dominoi botën e futbollit për më shumë se një dekadë, por të...

Një spanjoll në pankinë, zgjidhet trajneri i ri i Portugalisë

Largimi i Fernando Santos pas 8 vitesh në krye të kombëtares së Portugalisë i hapi rrugë emërimit të një tekniku të...

Do të ketë një miqësore mes Messit dhe Ronaldos, ja data dhe vendi

Sipas raportimeve të “Tyc Sports”, do të ketë një miqësore të fundit mes Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit. Ylli portugez u largua...

Ronaldo prezantohet me një ceremoni të jashtëzakonshme te Al Nassr

Cristiano Ronaldo u prezantua zyrtarisht këtë të martë te klubi arab i Al Nassr, në një ceremoni të jashtëzakonshme në stadiumin...

Ronaldo te Al Nassr, kush është futbollisti shqiptar dy herë kampion me klubin arab

Duke marrë shkasë nga transferimi i bujshëm i Cristiano Ronaldos te ekipi i Al Nassr, futbollisti shkodran Hysen Zmijani, ka risjellë...

Mourinho nuk ka dilemë: Ronaldo është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave 

Trajneri i Romës, Jose Mourinho tha sot se braziliani Ronaldo është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, sipas mediave...

Al Nassr nuk ndalet, pas Ronaldos kërkon të marrë dhe yllin e Real Madrid

Cristiano Ronaldo nuk do të jetë i vetmi emër i madh nga futbolli evropian që do të shkojë në Arabinë Saudite gjatë...

Kush është futbollisti me pasurinë 15-fish më të madhe se Ronaldo

Futbollisti më i pasur në botë vlen 15 herë më shumë se Ronaldo edhe pas marrëveshjes saudite. Ronaldo ka një vlerë neto prej...

Përballja e fundit? Fati vendos sërish kundërshtarë në fushë Messin dhe Ronaldon

Messi dhe Ronaldo mund të përballen sërish si kundërshtarë në fushën e blertë, kjo pasi Paris Saint-Germain ka planifikuar të udhëtojë në Arabinë...

Ronaldo: Dhashë gjithçka, por ëndrra ime mori fund

Cristiano Ronaldo ka bërë reagimin e parë pas eliminimit të Portugalisë nga Kupa e Botës përballë Marokut. Ylli portugez ishte në shënjestër...