rrembim

Pse nuk ka reaguar qeveria e Kosovës dhe ndërkombëtarët për rrëmbimin e grave serbe?

Eksperti i sigurisë Bedri Elezi thotë se nuk ka pasur një reagim nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në lidhje me...

Rrëmbyen 70 turistë në shenjë proteste, banorët në Peru kundër qeverisë

Indigjenët në rajonin e Amazonës në Peru kanë rrëmbyer një grup turistësh prej 70 personash, peruan dhe të huaj, për të...

Macron pret kryebashkiakun ukrainas që u rrëmbye nga rusët

Presidenti francez Emanuel Macron mirëpriti në pallatin Elysee, Ivan Fedorov, kryebashkiakun e Melitopolit, i cili u rrëmbye në mars. Kryetari i qytetit...

Ukraina akuzon Rusinë për rrëmbimin e kryebashkiakut

Ministria e Jashtme e Ukrainës ka akuzuar Rusinë për rrëmbimin e kryebashkiakut të Melitopolit. Ata pretendojnë se trupat ruse kanë marrë peng...