rrenoja

Pamje të trishta në Turqi, tullumbace të kuqe për fëmijët në rrënoja

Tollumbace të kuqe janë vendosur në rrënojat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi, për të nderuar të gjithë ata fëmijë që humbën...

E trishtë në Turqi | U nxorr i gjallë nga rrënojat pas 13 ditësh, por vdes në spital

Edhe pse kanë kaluar 13 ditë që kur dy tërmete të fuqishme goditën Turqinë, ekipet e shpëtimit vijojnë punën për të...

“Nga ferri në parajsë” 34-vjeçari takon vajzën e sapolindur pas 261 orësh në rrënoja

Mediat turke kanë publikuar historinë e një 34-vjeçari i cili brenda pak ditësh përjetoi ferrin dhe parajsën. Mustafa Avcı, u nxor nga...

Vdes ish-futbollisti i Chelsea, trupi gjendet nën rrënoja 12 ditë pas tërmetit

Ish-futbollisti i Chelsea dhe Newcastle, Christian Atsu, i cili luante për Hatay të Turqisë, ka humbur jetën nga tërmeti, ka bërë...

VIDEO| 260 orë nën rrënoja, nxirret i gjallë 10-vjeçari në Turqi

Një 10-vjeçar në Turqi është nxjerrë i gjallë nga rrënojat 260 orë pas tërmetit shkatërrues të 6 shkurtit që goditi kufirin...

VIDEO/ Macja shpëton nënën me dy fëmijë, udhëheq ekipin e kërkimit në rrënoja

Një nënë me dy fëmijët e saj dhe një foshnjë janë shpëtuar nga ekipet e shpëtimit në Turqi falë një maceje. Në...

6-vjeçarja dhe plaku mjekërbardhë, imami: Histori të ngjashme ka në Kuran

Në raste të tilla Zoti na tregon gjurmët e mëshirës së tij dhe i përkujton njerëzit se është Ai i cili...

E trishtë| Çifti i të moshuarve humbet të gjithë familjen në rrënoja

Tridhjetë vjet më parë, Mahmut Sulayici ndërtoi një shtëpi në Kahramanmaras qendrore, pa e ditur se ajo do të shembej nga...

Si po mbijetojnë fëmijët nën rrënoja? 5-vjeçari shpëtohet 105 orë pas tërmetit

Një djalë pesë vjeçar nxor i gjallë nga rrënojat e shtëpisë së tij në Turqi, 105 orë pas tërmetit të parë...

Gjendet i vdekur në rrënoja aktori i njohur i serialit “Osmani”

Tërmeti 7.8 ballë që goditi Turqinë më 6 shkurt i ka marrë jetën atorit të njohur të serialeve turke Cagdas Cankaya...

Humbën jetën nën rrënoja, mbahen funeralet e 24 fëmijëve të skuadrës së volejbollit

Funeralet për 24 fëmijë, të cilët ishin në Turqi në një udhëtim në shkollë volejbolli kur hoteli i tyre u shemb,...

VIDEO| Vogëlushja 6-vjeçare shpëtohet nga rrënojat 178 orë pas tërmetit

Ekipet e shpëtimit kanë nxjerrë më shumë të mbijetuar nga rrënojat në Turqi. Miray, vogëlushja 6-vjeçare, u shpëtua nga rrënojat e një ndërtese...

Mjeku: Të mbijetuarit nën rrënoja janë si në koma, trupi harxhon rezervat e veta

Mjeku Elton Soydan tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania, se të mbijetuarit nga tërmeti në momentin...

Austria dhe Gjermania pezullojnë operacionet e shpëtimit në Turqi

Ushtria austriake dhe ekipet gjermane të shpëtimit kanë pezulluar operacionet e shpëtimit nga tërmetet në Turqi, për shkaqe sigurie. Një zëdhënës i...

VIDEO/ Nxirret i gjallë pas 120 orësh nën rrënoja fëmija 9-vjeçar

Shpëtimi heroik i një shtetasi turk nga rrënojat në Kahramanmaras ishte operacioni i 19-të i tillë i ekipeve të Komandës së...

“Janë 100 persona aty”- qytetari turk shpërthen ndaj qeverisë: Kishin 20 vjet që…

Kamera e Euronews Albania ishte këtë të mërkurë pranë rrënojave të një pallati të shembur në Adana, ku dyshohet se kanë...