rrenoja

“Janë 100 persona aty”- qytetari turk shpërthen ndaj qeverisë: Kishin 20 vjet që…

Kamera e Euronews Albania ishte këtë të mërkurë pranë rrënojave të një pallati të shembur në Adana, ku dyshohet se kanë...

Forcat e Sigurisë së Kosovës nxjerrin të gjallë dhe nënën e fëmijës 2-vjeçar

Ekipet e kërkim-shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë shpëtuar edhe nënën e një fëmije 2-vjeçar nga rrënojat e tërmetit...

I ngazëllyer që u nxor nga rrënojat, momenti kur i vogli luan me ekipin e shpëtimit

Helmetat e Bardha, grupi i vullnetarëve që po ndihmojnë të mbijetuarit nga tërmeti në Siri, kanë publikuar një video emocionuese të...

VIDEO/ Qytetarët konfrontohen me ministrin turk që viziton rrënojat e tërmetit

Ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë, në Turqi,  Vahit Kirişci, është pritur jo fort mirë në zonat e prekura nga tërmeti. Teksa ishte...

Pamje rrëqethëse nga rrënojat, vajza e vogël mban foshnjën në duar dhe kërkon ndihmë

Një tjetër video rrëqethëse është publikuar në rrjet nga tërmeti shkatërrimtar që goditi Turqinë dhe Sirinë. Nga pamjet e filmuara në rrënoja,...

Ekipi shqiptar shpëton një tjetër person, Çmeta: E nxorëm përmes tuneleve

Oltion Çmeta, pjesëtar i ekipit shqiptar të kërkim shpëtimit në Turqi, zbuloi përmes një lidhjeje të drejtpërdrejtë situatën në Malatya, një...

VIDEO/ Momenti kur emergjencat shqiptare mundohen të nxjerrin personat nën rrënoja

Euronews Albania ka mundur të sigurojë një video nga puna e ekipit shqiptar të kërkim shpëtimi,t që po punon për nxjerrjen...

Vogëlushi 3-vjeçar pi ujë në tapën e shishes, shpëtohet pas 43-orësh nga rrënojat

Nuk kanë të ndalur pamjet tragjike që vijnë nga ekipet e kërkim shpëtimit në rrënojat në Turqi. Në rrjete është publikuar...

“Nuk e di nëso do jetoj”- I përlotur, i riu publikon videon prekëse nga rrënojat

Një video dramatike e një djali nën rrënojat e tërmetit në Siri është publikuara në rrjete sociale. Djali i gjendur në rrënojat...

E trishtë/ Foshnja lind në rrënoja, nëna vdes pasi e sjell në jetë (VIDEO)

Një foshnjë ka lindur në Alepo të Sirisë, mes rrënojave që solli tërmeti në juglindje të Turqisë. Nëna e bebit ka humbur...

E trishtë/ Futbollisti i njohur nën rrënojat e tërmetit që goditi Turqinë

Ish-futbollisti i Premierligës, Christian Atsu, është në mesin e personave të bllokuar nën rrënoja si pasojë e tërmetit shkatërrimtar që goditit...

Shembet godina në ndërtim në Nigeri, disa persona nën rrënoja

Në qytetin Kano në veri-perëndim të Nigerisë, një godinë shumëkatëshe në ndërtim u shemb dhe dyshohet se disa persona kanë mbetur...