Rrënojat

Gjenden rrënojat e anijes japoneze nga Lufta II Botërore: 1000 njerëz vdiqën në të

Eksploruesit e detit të thellë kanë gjetur rrënojat e një anije transporti japoneze që u fundos në brigjet e Filipineve. Në atë...

Qeni nxirret nga rrënojat 23 ditë pas tërmetit në Turqi

Një qen i quajtur Alex u gjet i gjallë dhe u shpëtua 23 ditë pas tërmetit katastrofik që goditi Turqinë juglindore,...

VIDEO/ Pamje të rralla të papublikuara në rrënojat e Titanikut pas mbytjes

Një video e rrallë e cila nuk është parë asnjëherë në publik pritet të sjellë detaje të reja nga anija e...

VIDEO/ 8-vjeçarja nxirret e gjallë nga rrënojat 117 orë pas tërmetit

Një fëmijë 8-vjeçar është nxjerrë i gjallë nga rrënojat e tërmetit në qytetin e Antakya. Pamjet video tregojnë operacionin e vështirë ...

Nxirret i gjallë nga rrënojat burri në Turqi, momenti emocionues kur e puth i ati

"Periudha e artë" për gjetjen e të mbijetuarve nën rrënoja po i afrohet fundit – por nga Turqia ende po vijnë...

Momentet dramatike kur 8-vjeçari nxirret nga rrënojat dhe ribashkohet me nënën e tij

Një seri fotosh dramatike tregojnë 8-vjeçarin Yigit Çakmak duke u nxjerrë nga rrënojat nga punonjësit e urgjencës në Hatay, Turqi, 52...

Gazetari raporton për Euronews nga Gaziantep, gruaja shpërthen në lot në rrënoja

Yuliyan Stoyanov, gazetari i Euronews Bullgaria, i cili ndodhet në qytetin Gaziantep, zbuloi gjatë një lidhjeje me Euronews Albania situatën  në...

Përlotet shqiptarja: Rrënojat u mbuluan me borë, s’dimë a janë gjallë apo vdekur

Rudina Ajazi shqiptare që jeton në Turqi tha në emisionin Now në Euronews Albania se ditën e dytë pas tërmetit shkatërrimtar...