rrezik

UNESCO s’e fut Venecian në listën e Trashëgimisë Botërore në Rrezik

Agjencia kulturore e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, UNESCO, vendosi të enjten të mos e fusë Venecian dhe kanalet e saj...

OKB-ja paralajmëron rrezikun e përdorimit të telefonave në shkolla

OKB ka paralajmëruar rrezikun e përdorimit të telefonave të mençur në shkolla, duke thënë se vetëm “teknologjia e nevojshme për mësim”...

Putin do të përdorë armë bërthamore? Biden: Kërcënimi është real 

Presidenti amerikan Joe Biden tha se kërcënimi se presidenti rus Vladimir Putin mund të përdorë armë bërthamore është "real". "Kur isha këtu...

“Patogjenë të lisë dhe kolerës në ajër”, OBSH: Rrezik i lartë biologjik në Sudan

Ekziston një "nivel i lartë i rrezikut biologjik" në kryeqytetin e Sudanit, Khartoum, pasi një nga palët ndërluftuese kapi një laborator...

Jepnin “spektakël” me makina te Bulevardi i Ri, policia gjobit të rinjtë e TikTok-ut

Përmes rrjetit social TikTok, policia ka identifikuar të rinj të cilët kanë postuar video me makina të ndryshme duke kryer manovra...

Mos e mbani më tështimën! Ja çfarë po i shkaktoni vetes

Shumë njerëz e mbajnë tështimën në shenjë respekti për ambientin ku ndodhen, apo njerëzit përreth. Teshtitja është mënyra se si sistemi i...

‘Kabujt nëpër këmbë’, rikonstruksioni i lagjes ‘Shënkolli’ la pas rrezik për banorët

Pas riparimit të fasadave në lagjen “Shënkolli” rrjetat e telave merimangë i sheh kudo nëpër pallate. Është shqetësuese jo vetëm për pamjen...

Ministri i Mbrojtjes: Nuk ka rrezik të menjëhershëm ushtarak për Moldavinë

Moldavia aktualisht nuk po përballet “me një rrezik të menjëhershëm ushtarak”, por është subjekt “i një lufte hibride të nisur nga...

Pse nënat mbi 35 vjeçe rrezikojnë më shumë gjatë shtatzanisë

Gjinekologia Elinda Gjata deklaroi se nënat mbi moshën 35-vjeç rrezikojnë më shumë gjatë shtatzanisë. Në emisionin "Good Morning Albanians" në Euronews Albania,...

Putin kërcënon me luftë nukleare? Flet ish-shefi i Forcave të Armatosura

Ish-shefi i Forcave të Armatosura të Shqipërisë, Bardhyl Kollçaku foli në “Now me Erla Mëhillin” për kërcënimin e mundshëm të Putin...

Kush janë mafiozët me kostum? Flet Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha tha në “Now me Erla Mëhillin” se ne po flasim për krimin e organizuar që ekspozohet, por në...

Rreziku nga Tik Tok, dy hetime të hapura në Europë

Aplikacioni Tik Tok prej kohësh është në qendër të vëmendjes dhe aktualisht është pjesë e dy hetimeve në Europë. Njëri lidhet me...

Kontrata e Ronaldos në rrezik pas akuzave ndaj Man Utd, priten masa ndëshkimore

Deklaratat bombë të Cristiano Ronaldos pak orë më parë në drejtim të skuadrës së Mançester Junajtid, nuk kanë kaluar pa vëmendjen...

Ekonomia globale në rrezik, parashikimi i zymtë i FMN-së: Re të zeza në horizont

Re të zeza po shfaqen në horizontin e ekonomisë globale. Presionet e ashpra inflacioniste si pasojë e prishjes së ekuilibrit kërkesë-ofertë,...

‘Zyrtarët e policisë në rrezik’, eksperti: Kriminelët kanë çdo informacion

Ergys Muzhaqi, ekspert sigurie thotë se publikimi i dokumenteve të tjera nga skedarët e policisë vë në rrezik jetën e efektivëve...

Mos bëni dush gjatë një stuhie, ja pse

Stuhitë me bubullima dhe rrufe janë të frikshme, por mund të jenë edhe të rrezikshme, madje edhe kur jeni në shtëpi;...