rrezimi

4 të vdekur nga rrëzimi i avionit në Austri

Katër persona humbën jetën kur një aeroplan i vogël u rrëzua në Austrinë e Epërme, raportoi portali vot.at. Avioni u rrëzua pranë...

Tre të vdekur pas rrëzimit të helikopterit të FSB-së

Një helikopter i Shërbimit Federal rus të Sigurisë (FSB) u rrëzua në Rusinë qendrore, duke lënë të vdekur të paktën tre...

Inteligjenca amerikane: Një shpërthim i qëllimshëm rrëzoi avionin e Prigozhin

Një vlerësim paraprak i inteligjencës amerikane arriti në përfundimin se një shpërthim i qëllimshëm shkaktoi rrëzimin e avionit, në të cili...

Dy dronë ukrainas rrëzohen pranë Moskës, në shënjestër aeroporti më i madh i Rusisë

Dy dronë ukrainas janë rrëzuar afër Moskës gjatë natës, bëri me dije ministria ruse e Mbrojtjes. Një nga mjetet ajrore u shkatërrua...

Ndërtimi i urës kthehet në tragjedi në Indi, 16 viktima nga rrëzimi i vinçit

Një ngjarje e rënd ë ka ndodhur në indi, ku 16 punëtorë ndërtimi humbën jetën në Indi pasi vinçi u rrëzua...

U rrëzuan me avion teksa po luftonin me zjarret, konfirmohet vdekja e pilotëve grekë

Autoritetet greke kanë konfirmuar vdekjen e dy pilotëve të cilët ndodheshin në bordin e avionit Canadair që po punonte për shuarjen...

Rrëzohet aksidentalisht nga kati i dytë i banesës 6-vjeçarja

Një vajzë e moshës 6-vjeçare është rrëzuar aksidentalisht nga kati i dytë i një banesë në Kamzë. Policia bën me dije se...

Rrëzohet avioni luftarak në Spanjë, pamjet e frikshme kur shpërthen në flakë

Janë shokuese pamjet e rrëzimit të një avioni luftarak F-18 mesditën e sotme në Zaragoza të Spanjës. Siç shihet në pamjet e frikshme të sekondave...

Parlamenti rrëzon ngritjen e Komisionit Hetimor për Portin e Durrësit

Rrëzohet me 65 vota kundër ngritja e Komisionit Hetimor për Portin e Durrësit. Kërkesa për ngritjen e Komisionit Hetimor u bë nga...

VIDEO/ Rrëzohet sërish Biden teksa ngjit shkallët e avionit

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e presidentit amerikanë Joe Biden, i cili rrëzohet teksa ngjit shkallët e avionit Air Force...

Edhe pse i zhdukur, Gjykata e Lartë merr vendimin për Ervis Martinajn

Gjykata e Lartë ka rrëzuar këtë të enjte rekursin e bërë nga i shumëkërkuari Ervis Martinaj në lidhje me ngjarjen e...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që...

Kërkoi rishikimin e pikëzimit, KED rrëzon kërkesën e kandidates për në Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka rrëzuar kërkesën e kandidates për në Kushtetuese Elsa Miha, në lidhje me pretendimet e saj...

Rrëzimi i avionit në Kiev, Xhaçka: Zemrat dhe lutjet tona janë me Ukrainën

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar në lidhje me rrëzimin e avionit në Kiev, ku humbi jetën ministri i Brendshëm...

Ndoqi ëndrrën e bashkëshortit, ndërron jetë nga rrëzimi i avionit njësoj si ai

Një histori e trishtë është ajo e Anju Khatiwada, bashkë-pilotes së fluturimit 691 të Yeti Airlines, e cila humbi jetën pas...

72 viktima, asnjë i mbijetuar nga rrëzimi i avionit në Nepal

Autoritetet në Nepal nuk kanë hequr më shpresa për të gjetur të mbijetuar pas katastrofës më të rëndë ajrore të vendit...